Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Tarnów: Centrum Aktywnego Wypoczynku przy „Marcince” .

Tarnów: Centrum Aktywnego Wypoczynku przy „Marcince” .

W pobliżu Parku Biegowego Marcinka wybudowano nowoczesne i funkcjonalne Centrum Aktywnego Wypoczynku, które ma m.in. pełnić funkcję zaplecza sanitarnego i treningowego dla biegaczy.

Centrum Aktywnego Wypoczynku usytuowano od strony wschodniej w przestrzeni pod istniejącym budynkiem szatniowym otwartych basenów przy Al. Tarnowskich. W jednokondygnacyjnym budynku zagospodarowano pomieszczenie na salę ćwiczeń wyposażoną w 10 bieżni. Przy obiekcie powstał parking z 18 miejscami postojowymi.

Zakres inwestycji jest znacznie szerszy, co ucieszy miłośników jazdy na rowerze, ponieważ obejmuje budowę ścieżki rowerowej na Górę św. Marcina. Trasę dostosowano do typu MTB. Drogę rowerową stworzono również przed budynkiem CAW. W skład tzw. małej architektury wchodzą stojak rowerowy, ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjne. Budynek został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie zapomniano o sanitariatach i prysznicu dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Całość jest oświetlona i monitorowana.

Centrum Aktywnego Wypoczynku ma funkcjonować przez cały rok.

Więcej na: http://tarnow.in/tarnow-centrum-aktywnego-wypoczynku-przy-marcince-zdjecia/\

 

Archiwalne