Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / TARNÓW PRZYGOTOWAŁ SPECJALNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ NA SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

TARNÓW PRZYGOTOWAŁ SPECJALNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ NA SETNĄ ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Tarnów nie poddaje się w walce o tytuł pierwszego niepodległego miasta w Polsce. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości miasto przygotowało specjalną stronę internetową, na której umieszczono materiały archiwalne związane z procesem dochodzenia do wolności przez mieszkańców Tarnowa.

Po raz pierwszy udało się wszystko zebrać w jednym miejscu - przekonuje Marcin Sobczyk, dyrektor Wydziału Kultury tarnowskiego magistratu. - Tam jest część historyczna. Tam są wydarzenia 1914 roku - te kluczowe dla Polski, Europy i oczywiście miasta Tarnowa. Jest Szlak Niepodległości - wirtualny szlak, którym możemy wędrować. Są galerie postaci i biogramy ojców niepodległości  - wylicza Sobczyk.

Jak zapewniają urzędnicy z tarnowskiego magistratu - strona ma być także redagowana po obchodach jubileuszowych.

Ta strona nie jest zrealizowana tylko na porzeby roku 2018 - mówi dyrektor Wydziału Kultury.

W serwisie jest też kalendarium współczesnych wydarzeń, które realizowane są w Tarnowie w ramach 100 jubileusz wolności. Adres strony internetowej to niepodlegly.tarnow.pl.

Więcej na: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/tarnow-przygotowal-specjalna-strone-internetowa-na-setna-rocznice-odzyskania-niepodleglosci/

 

Archiwalne