Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Szyba nad tarnowskim "dołem złoczyńców" zostanie w końcu wymieniona

Szyba nad tarnowskim "dołem złoczyńców" zostanie w końcu wymieniona

Dyrektor tarnowskiego Muzeum Okręgowego deklaruje, że jeszcze w tym roku wymieniona zostanie szyba, która znajduje się nad tak zwanym "dołem złoczyńców" na tarnowskim Rynku. Przypomnijmy, do uszkodzenia pancernej, szklanej pokrywy doszło blisko 6 lat temu. Choć sprawca został zatrzymany i sąd wymierzył karę, to zdaniem Andrzeja Szpunara, był problem z odzyskaniem środków na wymianę szyby.

- Dostaliśmy te pieniądze w sposób dla nas najbardziej niefortunny. Zostało to zasądzone rodzicom jakiegoś dziecka, które to rozbiło. Jednak ze względu na kwotę, zostało to rozbite na raty. Te raty wpływają do nas od dwóch lat, nie widać ich i giną w naszym budżecie - mówi Andrzej Szpunar, dyrektor tarnowskiego Muzeum Okręgowego.

Koszt wymiany szyby to około kilku tysięcy złotych. Muzeum planuje wymianę jeszcze przed rozpoczęciem się sezonu turystycznego. Przy okazji naprawy szyby zrobiony zostanie przegląd dołu. Sprawdzony będzie między innym stan wewnętrznej cembrowiny. Wymienione będą także żarówki oświetlające do miejsce.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/szyba-nad-tarnowskim-dolem-zloczyncow-zostanie-w-koncu-wymieniona/

Archiwalne