Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / "Sprawniej, bezpieczniej" - czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

"Sprawniej, bezpieczniej" - czyli jak połączyć przyjemne z pożytecznym

Statystyki przedstawiające ilości osób poszkodowanych w wypadkach drogowych budzą przerażenie. Ważne jest, aby ludzie mieli świadomość o aktualnym stanie bezpieczeństwa na drogach.

Analiza tego właśnie stanu przedstawiła konferencja "Sprawniej, bezpieczniej", podczas której został również zaprezentowany Zespół Kartingowy RKT Karting Team z Bochni.

Poruszona została również kwestia kartingu, jako formy zajęć pozalekcyjnych. Kształtowanie wyobraźni drogowej przyszłych kierowców, jest niesamowicie ważne.

Nadkom. Mariusz Dymura rozpoczął spotkanie od prezentacji multimedialnej oraz krótkiego wykładu, w którym poruszył kwestia bezpieczeństwa na drogach w minionym roku. Przerażający jest fakt, że liczba wypadków, a co za tym idzie - poszkodowanych, z roku na rok rośnie. Młodzi kierowcy, często nie zdają sobie sprawy, że wystarczy chwila nieuwagi, czy mocniejsze przyciśnięcie pedału gazu.

Karting jako sport dla młodych osób stanowi świetne przygotowanie do późniejszego sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w ruchu drogowym.

Wśród zaproszonych gości znalazł się m.in. Jan Kulig - ojciec Janusza Kuliga, mistrza i legendy rajdów samochodowych.
Adam i Marcin Gładysz - wielokrotni mistrzowie i wicemistrzowie Polski w wyścigach samochodowych.
Rafał i Łukasz Kiwior - Inicjatorzy akcji "Przez zabawę do bezpieczeństwa" oraz młodzi członkowie sekcji kartingowej działającej przy torze kartingowym Speed Race w Tarnowie.

Zainaugurowana została nowa kategoria kartingowa - Easykart 50. Kategoria ta będzie nosiła nazwę "Memoriał im. Janusza Kuliga". Przeznaczona dla najmłodszych dzieci ma na celu nauczyć ich prowadzenia pojazdu od najmłodszych lat, oraz nauczenie ich zasad bezpiecznego poruszania się na drodze.

Przez organizatorów przybliżona została wszystkim zebranym historia sportu kartingowego oraz pierwsze powstałe karty. Zebrani goście obejrzeli krótki materiał filmowy przedstawiający pierwsze kroki zawodników RKT Karting Teamu, w świecie tego sportu, który szybko stał się ich pasją.

Odbyła się prezentacja zawodników RKT z Bochni - Mateusza i Małgosi Rzucidło, oraz Huberta Cebulskiego.
Ostatnie testy i przygotowania przed pierwszym startem w Mistrzostwach Polski w kategorii Rok 125 rozpoczął Michał Zając z Tarnowa.
Kilka lat jazd rekreacyjnych i przygotowań w sekcji kartingowej pozwoli zmierzyć się z najlepszymi.
Michał na koncie ma już m.in. zwycięstwa w całym sezonie Karting Grand Prix oraz Otwartych Kartingowych Mistrzostwach Tarnowa.
Po ponad 15 latach mamy naszego reprezentanta w tej dyscyplinie sportowej na arenie ogólnopolskiej.

Pierwszy start w tym sezonie już 15-16 maja w Zielonej Górze.Sekcja kartingowa działająca przy torze kartingowym Speed Race w Tarnowie

Archiwalne