Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Senacka komisja za instytutem po wizycie delegacji z Tarnowa w Warszawie

Senacka komisja za instytutem po wizycie delegacji z Tarnowa w Warszawie

Senacka komisja kultury za siedzibą Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej w Tarnowie. Do akceptacji projektu posła Marka Sowy, podczas posiedzenia senatorów przekonywał prezydent Roman Ciepiela wraz z przedstawicielami samorządu.

Została przygotowana prezentacja, a parlamentarzyści usłyszeli o atutach Tarnowa – mówi Maria Zawada-Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej. – Przygotowaliśmy najważniejsze atuty Tarnowa, które przemawiałyby za siedzibą instytutu. Prezydent odwołał się do tych dalszych historycznych związków, ale też do tych bliższych i najbliższych oraz teraźniejszości. Przygotowana została prezentacja w formie wydruku najciekawszych miejsc związanych z tematyką węgierską – wyjaśnia.

Roman Ciepiela zaproponował, by instytut miał swoją siedzibę w Pałacu Ślubów przy ulicy Gumniskiej. Sama prezentacja tarnowskiego szefa samorządu wywołała dyskusje wśród senatorów – dodaje Maria Zawada-Bilik.

– Senator Ryszard Bonisławski, przewodnik i wielki znawca tematu węgierskiego, kilka razy był w Tarnowie. Sam wyraził swoje zdanie na ten temat. Senator Jan Maria Jackowski, na bieżąco pytał, a później sam rozmawiał z prezydentem Ciepielą. Mówił o samym instytucie, a jak nie to może oddziale terenowym. Teraz sprawa jest otwarta, ale cały czas walczymy o główną siedzibę – mówi dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej.

Podczas głosowania komisji, ośmiu senatorów poparło pomysł przeniesienia siedziby instytutu do Tarnowa. Trzech było przeciwnych, jeden się wstrzymał od głosu. Teraz projekt trafi pod obrady Senatu. W przypadku jego przyjęcia, sprawą ponownie zajmą się posłowie.

http://www.rdn.pl/news/senat-instytutem-wizycie-delegacji-tarnowa-warszawie

Archiwalne