Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Samorząd przygotowuje atrakcje na czas ferii zimowych

Samorząd przygotowuje atrakcje na czas ferii zimowych

Więcej pieniędzy, a co za tym idzie więcej atrakcji - samorząd przygotowuje atrakcje na czas ferii zimowych.

Tak w tym roku będą wyglądały zimowe ferie organizowane przez tarnowski samorząd. W programie oprócz sprawdzonych punktów, pojawi się też kilka nowości.

- Uczniowie będą mogli spróbować swoich sił na gokartach - mówi kierownik biura sportu, turystyki i rekreacji urzędu miasta Marek Baran.

Powstanie też liga futsalowa dla trzech kategorii wiekowej, której organizatorem jest P.U.K.S. Hesed Tarnów. Tradycyjnie nie zabraknie również wizyt na basenie, zajęć sportowo-rekreacyjnych w tarnowskich szkołach, organizacjach i klubach sportowych. Będzie można skorzystać z lodowiska, organizowane będą wyjazdy na narty, rozgrywki piłki nożnej, ręcznej i siatkowej oraz sportowe soboty.

Według szacunków organizatorów w akcji "Ferie 2009" weźmie udział około 35-ciu tysięcy młodych ludzi. Na ich wypoczynek z budżetu miasta przeznaczono 130 tysięcy złotych, czyli o 15 tysięcy więcej niż przed rokiem.

Szczegółowy program zostanie opublikowany na stronie internetowej miasta - www.tarnow.pl oraz na portalu Intermaks.

InterMaks.PL

Archiwalne