Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Ruszyło połączenie Szczecin – Kraków. Będzie więcej lotów z Goleniowa?

Ruszyło połączenie Szczecin – Kraków. Będzie więcej lotów z Goleniowa?

Wczoraj (2 kwietnia) niskokosztowy przewoźnik Ryanair uruchomił połączenie z Portu Lotniczego Szczecin do lotniska w Krakowie. W przyszłości tras krajowych z Pomorza Zachodniego może być więcej – Goleniów stara się o uruchomienie tras do Katowic czy Rzeszowa.

Loty relacji Szczecin – Kraków będą realizowane przez Ryanaira trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. Operacje będą wykonywane samolotem typu Boeing 737-800. Podróż ma trwać około 75 minut. To czwarte połączenie irlandzkiego przewoźnika ze Szczecina obok Dublina, Liverpoolu oraz Londynu Stansted.

Władze portu od wielu miesięcy starają się o to, aby połączeń z Goleniowa było więcej. Szczególnie atrakcyjne mogą być połączenia z Katowicami czy Rzeszowem. O planach uruchomienia tych połączeń mówił podczas konferencji prasowej prezes Ryanair Sun, czarterowego przewoźnika, który wkrótce zostanie przemianowany na linię lotniczą o nazwie Buzz. – Chcemy latać ze Szczecina nie tylko do Krakowa, ale i do Katowic i Rzeszowa – podkreślał Michał Kaczmarzyk.

Ryanair nie jest jedynym przewoźnikiem, który chce zintensyfikować swoją obecność w szczecińskim porcie. Także Polskie Linie Lotnicze LOT we współpracy z lokalnymi władzami i lotniskiem Szczecin-Goleniów planują dalszy rozwój połączenia między stolicą Pomorza Zachodniego a Warszawą. Od sezonu letniego przewoźnik zwiększy liczbę porannych rejsów ze Szczecina do stolicy z 4 do 6 tygodniowo. W sumie na tej trasie mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogą podróżować LOT-em aż 4 razy dziennie.

To dobra informacja, bowiem 7 stycznia połączenia między stolicą a Szczecinem, realizowane przez Ryanair, zostały zawieszone. Przewoźnik wycofał się wówczas ze współpracy z Lotniskiem Chopina. I choć władze szczecińskiego portu liczyły na to, że uda się chociaż połączyć Goleniów z lotniskiem w Modlinie, ten plan się nie powiódł – będzie to możliwe dopiero po rozbudowie podwarszawskiego portu.

 

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosci/ruszylo-polaczenie-szczecin--krakow-bedzie-wiecej-lotow-z-goleniowa-5715.html

Archiwalne