Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Remont dawnej siedziby Muzeum Okręgowego w Tarnowie jest na półmetku.

Remont dawnej siedziby Muzeum Okręgowego w Tarnowie jest na półmetku.

Ten remont da mieszkańcom Tarnowa pierwszą nowoczesną multimedialną wystawę o dziejach miasta. Wystawa powstanie w kamienicy przy tarnowskim Rynku, w której kiedyś znajdowała się główna siedziba tamtejszego muzeum. Dawne gabinety i sale wystawiennicze znikną, a pojawi się nowa przestrzeń ekspozycyjna. Remont jest już prawie na półmetku, przyznaje Andrzej Szpunar dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

- Mamy już w tej chwili położony nowy dach w oficynie od strony ulicy Kapitulnej, z pięknymi miedzianymi okuciami. Ze względu na porę roku prace koncentrują się we wnętrzu budynku - mówi Szpunar.

Prace nad nowa wystawą w Tarnowie i remontem kamienicy przy Rynku kosztują ponad 12 milionów złotych. Spora część tej kwoty to unijne wsparcie. Zakończenie całości inwestycji planowane jest na koniec 2019 roku. 

- Dobrze realizujemy harmonogram, nie mamy większych opóźnień. Mamy nadzieję, że te 12,5 miliona złotych zużyjemy w sposób całkowity z pożytkiem dla naszego miasta i dla muzeum, bo przy okazji zrobimy dwie piękne kamienice przy Rynku, którymi będziemi się mogli chwalić przez wiele lat - ocenia dyrektor muzeum.

Więcej na: https://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/remont-dawnej-siedziby-muzeum-okregowego-w-tarnowie-jest-na-polmetku/

Archiwalne