Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Propozycje kulturalne na weekend i majówkę 2019

Propozycje kulturalne na weekend i majówkę 2019

Weekend i majówka zbliża się wielkimi krokami. Nie macie pomysłu gdzie się wybrać? Oto kilka naszych propozycji.

 

Pies, Sport i Ty

28 kwietnia, 10:00 - 15:00

Fundacja Klikowska Ostoja Polskich Koni, ul. Klikowska 304

Końcem kwietnia na terenie Stadniny Koni w Klikowej odbędzie się IV edycja imprezy PIES SPORT I TY, czyli ogólnopolskie zawody sportów kynologicznych. Przewidziane konkurencje to Ogólnopolskie Zawody Rallyo, Ogólnopolskie Zawody Nosework Polska, Ogólnopolskie Zawody Top Speed Dog, treningowe zawody Obedience i Agility.

 

Puchar Tarnowa MTB xc 1 eliminacja:

Lasek Lipie, Błonie, Tarnów

28 kwietnia, 10:00 - 15:00

Rozpoczynają rywalizację kolarze MTB na tarnowskich trasach cross country. Zapisy, regulamin: https://dostartu.pl/puchar-tarnowa-mtb-xc-1-eliminacja-v3027.pl.html

Zapisy przyjmowane będą – od godz. 8 – do czterdziestu minut przed rozpoczęciem poszczególnych wyścigów. Zmagania odbywać będą się na okrężnej trasie o długości 4,5 kilometra.

 

Pchli Targ w CSM

28 kwietnia, 11.00 - 14.00

Centrum Sztuki Mościce,

ul. Trauguta 1

Centrum Sztuki Mościce zaprasza 28 kwietnia na wiosenną edycję Pchlego Targu. Znajdzie tu miejsce każdy, kto chce podzielić się domowymi skarbami, rękodziełem, sadzonkami roślin. Sprzedawać i wymieniać można wszystko, co może jeszcze służyć innym.

To idealna okazja na wystawienie rękodzieła wykonanego podczas długich, zimowych wieczorów. Dobry czas na podzielenie się sadzonkami roślin, wystawienie przedmiotów i odzieży po wiosennym przeglądzie mieszkania. CSM zaprasza także organizacje społeczne i profesjonalne firmy zajmujące się rękodziełem, produktami ekologicznymi, roślinami i ogrodnictwem.

Pchli Targ odbędzie się 28 kwietnia w godzinach 11.00 – 14.00 na terenie obok CSM. W przypadku złej pogody zostanie przeniesiony do wnętrza budynku.

Więcej na: http://www.csm.tarnow.pl/

 

Otwarcie sezonu w Ranczo Dolina Pstrąga:

28 kwietnia, 14:00 - 21:00

Karczma „Dolina Pstrąga”, Machowa 7a

Już 28 kwietnia odbędzie się pierwsza impreza na Ranczo Dolina Pstrąga. Jak zawsze moc atrakcji dla najmłodszych wraz z niezastąpionym Kinder SID. Od 19 ruszamy z zabawą taneczną oraz koncertem zespołu MILANO. Zapraszamy wszystkich serdecznie

Więcej na: http://www.dolinapstraga.pl/

 

36. Karpacki Wyścig Kurierów:

30 kwietnia - 5 maja

Wyścig, w którym udział weźmie 25 zespołów w 5-osobowych składach, rozpocznie się w Polsce (30 kwietnia) i zakończy na Węgrzech (5 maja).

Program imprezy: http://carpathianrace.eu/program-schedule2019/

 

Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Iwkowej:

1 maja, 11:00 - 20:00

Iwkowa, małopolskie , 32-861

Zapraszamy na majówkę na Pogórzu Wiśnickim! Otwórzmy wspólnie letni sezon turystyczny w Małopolsce 1 maja w Iwkowej – urokliwej miejscowości słynącej z suszonych śliwek i zabytkowego, XVI-wiecznego kościoła, leżącego na Szlaku Architektury Drewnianej. Tego dnia otworzymy nie tylko sezon letni, ale także nową, 34-metrową wieżę widokową na Szpilówce. Warto tu zawędrować w poszukiwaniu malowniczych widoków oraz, by skorzystać z innych przygotowanych na ten dzień atrakcji. Najlepsze widoki na lato tylko ze Szpilówki!

Więcej na: http://mot.krakow.pl/news,510.html

 

Wielka Dworska Majówka:

1 maja, 12:00 – 22:00

Dwór Prezydencki ul. Dworska1

Dzień Pełen atrakcji dla całej rodziny ‍‍!
Wstęp wolny!!!
12:00 –
– Muzyka na żywo zespół „Feniks”
– potrawy z grilla
– animacje dla dzieci
– dmuchane zamki
i wiele więcej
18:30 – 22:00 Wieczorny Dancing!

Więcej na: http://dwor-prezydencki.pl/hotel/

 

Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny:

1 maja, 18:00 – 20:00

Amfiteatr, ul. Kopernika 4, Tarnów

Zapraszamy do Amfiteatru Letniego przy ul. Kopernika na oficjalną inaugurację działalności tego obiektu w sezonie 2019, którą muzycznie uświetni koncert tarnowskiego projektu Bartek Szu & Te Fajne Dziewczyny.

Więcej na: www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie/bartek-szu-te-fajne-dziewczyny/

 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej:

2 maja, godz. 8.00

Grób Nieznanego Żołnierza

Ceremonia podniesienia flagi na maszt.

 

10. edycja Międzynarodowego Biennale Miniatury

25 kwietnia - 15 maja

Miejska Biblioteka Publiczna, Galeria Niebieska

ul. Krakowska 4, Tarnów

Pokonkursowa wystawa miniatur o maksymalnych wymiarach 10 x 10 cm to niepowtarzalna okazja do spotkania z twórczością „w skali mikro” artystów ze wszystkich kontynentów. Prace o niezwykłych walorach plastycznych zmuszają do szczególnej uwagi nad urokiem znaczeń zamkniętych w niewielkim formacie Na dziesiątą edycję konkursu 254 autorów nadesłało ogółem 671 miniatur z 22 krajów, wystawa prezentuje 289 prac 153 autorów.

Więcej na: http://www.bwa.tarnow.pl/1,691,wystawy,10-edycja-miedzynarodowego-biennale-miniatury.html

Kasia Lins – Wierz Ostatni:

2 maja, 19:00 – 20:00

Amfiteatr, ul. Kopernika 4, Tarnów

Kasia Lins – wokalistka,  pianistka, kompozytorka i autorka tekstów, wykonująca muzykę autorską, którą najtrafniej określić można jako nostalgiczny alt pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami soulu i rocka, wystąpi 2 maja w Amfiteatrze Letnim. 

W 2018 roku zadebiutowała długogrającym albumem pt. „Wiersz ostatni”. Płyta przepełniona jest charakterystycznymi, porywającymi harmoniami wokalnymi, przestrzennymi gitarami i emocjonalnymi tekstami. Duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój jej muzyki odczuwalny jest szczególnie podczas koncertów. Współkompozytorami utworów są Michał Lange i Karol Łakomiec, za produkcję odpowiadają Marcin Bors oraz Michał Lange.

Kasia ma za sobą koncerty na trasie Spragnieni Lata, Festiwalu Open’er, Scenie Alternatywnej na Festiwalu w Opolu czy podczas pierwszej trasy klubowej (jesień 2018).

Więcej na: www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie/kasia-lins-wiersz-ostatni/

 

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja:

3 maja, godz. 12.00 – 20.00

Bazylika Katedralna, Grób nieznanego Żołnierza, Amfiteatr, Teatr im. Ludwika Solskiego

 

12.00 Msza święta w intencji Ojczyzny, oprawa muzyczna Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes”
Bazylika Katedralna

13.15 Uroczyste złożenie wieńców.
Grób Nieznanego Żołnierza

13.30 Rodzinny piknik patriotyczny „Majowa Jutrzenka”

– koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej Grupy Azoty S.A.
– koncert w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Świerczkowiacy”
– warsztaty „Jak zrobić kokardę narodową”, Kreatywny Tarnów – mobilny plac zabaw dla najmłodszych, warsztaty koralowe, rozdawanie flag na samochody
– wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (dla uczestników bezpłatne śpiewniki)

16:00 Finał XX. Przeglądu Poezji i Pieśni Patriotycznej
Teatr im. L. Solskiego, wstęp wolny

Uśmiechnij się z Kiepurą

4 maja, godz. 17.00, Gminne Centrum Kultury w Żabnie

W sobotę, 4 maja o godzinie 17.00, w Gminnym Centrum Kultury w Żabnie rozpocznie  się koncert „Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem”. Koncert jest organizowany w ramach Powiatowych Obchodów Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego 3 Maja. Do udziału w wydarzeniu zaprasza Starosta Tarnowski Roman Łucarz. Wstęp wolny.

„Uśmiechnij się z Kiepurą! Ojczyźnie z przebojem” to widowisko muzyczne, podczas którego usłyszeć będzie można najpiękniejsze arie, piosenki i duety z repertuaru Jana Kiepury i Marty Eggerth, wzruszające i zabawne sceny, anegdoty z życia legendarnej pary, a wszystko to w wykonaniu artystów estradowych. Nie zabraknie porywających melodii, cieszących publiczność między innymi podczas festiwalów im. J. Kiepury w Krynicy.

Więcej na: http://www.tarnowskieinfo.pl/news/19455,usmiechnij-sie-z-kiepura.html

QUEEN Symfonicznie:

5 maja, 19:00 - 21:00

Centrum Sztuki Mościce

ul. Traugutta 1

QUEEN SYMFONICZNIE po raz pierwszy wystąpi w Tarnowie! Po siedmiu latach koncertowania w kraju i zagranicą, projekt Queen Symfonicznie wystąpi w tarnowskim Centrum Sztuki Mościce w składzie poszerzonym o 4 muzyków. Początek koncertu o godzinie 19:00.

Niezwykłe koncerty łączące nieśmiertelną muzykę zespołu QUEEN z symfonicznymi aranżacjami w wykonaniu chóru i orkiestry Alla Vienna już od siedmiu lat zachwycają fanów twórczości legendarnej grupy. QUEEN SYMFONICZNIE to absolutny fenomen – zaplanowany pierwotnie jednorazowy występ przerodził się w wielką trasę koncertową w największych salach w kraju. Na ponad 150 dotychczasowych koncertach pojawiło się około 100000 widzów, a każdy występ fani Queen wypełniają do ostatniego miejsca. Muzycy Alla Vienna w mniejszym składzie wystąpili także na premierze filmu “Bohemian Rhapsody” w listopadzie 2018.

Więcej na: http://www.csm.tarnow.pl/

 

26. Święto Kwitnących Sadów z zespołem Lady Pank

5 maja, 12:00 – 23:00

Łososina Dolna, tereny lotniska

Zaczynamy wielkie odliczanie! Do największego wydarzenia kulturalnego w Gminie Łososina Dolna pozostał niecały miesiąc. Przedstawiamy program tegorocznego Święta Kwitnących Sadów połączonego z Inauguracją Sezonu Lotniczego!

Więcej na: https://www.facebook.com/events/3185649334794142/

 

Killometry DOBRA:

5 maja, 14:00 - 20:00

Amfiteatr, ul. Kopernika 4, Tarnów

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) – Koło w Tarnowie uczestniczy w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Kilometry Dobra.

Jest to akcja wspierająca organizacje pozarządowe w zbiórce funduszy na konkretnie wyznaczony cel. Tym celem dla naszej organizacji na rok 2019 jest zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych oraz wprowadzenie innowacyjnych form wsparcia dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną. Jeśli chcielibyście się włączyć w akcje i wpłacić choćby złotówkę na wsparcie naszej organizacji, będziemy bardzo wdzięczni.

Więcej na: www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie/killometry-dobra/

 

XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Odnalezionej:

5 maja, 19:00 – 20:00

Sala Lustrzana, ul Wałowa 10, Tarnów

Pięć koncertów, różnorodny program i artyści z Hiszpanii, Włoch, Macedonii oraz Holandii. 5 maja w Tarnowie rusza XXVI edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Odnalezionej.

Pierwszy koncert odbędzie się w Sali Lustrzanej. W programie znalazła się muzyka salonowa z XIX wieku. Zapowiada się muzyczna podróż po Europie z Ferencem Lisztem i Edvardem Griegiem. Zabrzmią znane i nieznane utwory kompozytorów na fortepian solo i na cztery ręce w wykonaniu znakomitego włoskiego duetu fortepianowego „Landini-Romani”. Początek wydarzenia o godz. 19.

Więcej na: http://www.kultura.tarnow.pl/wydarzenie/xxvi-miedzynarodowy-festiwal-muzyki-odnalezionej/2019-05-05/

 

Kalendarium wydarzeń: http://www.it.tarnow.pl/kalendarium/

Archiwalne