Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Premiera światowa "Fabryki" w Tarnowie - sztuka napisana przez policjanta!

Premiera światowa "Fabryki" w Tarnowie - sztuka napisana przez policjanta!

Scenariusz napisany przez życie

Tarnowskie Centrum Informacji zaprasza wszystkich miłośników teatru do Tarnowa.
W najbliższy piątek 6 marca odbędzie się premiera najnowszej produkcji tarnowskiego teatru im L. Solskiego w Tarnowie. Tekst do niej napisał Marcin Skóra, szef Wydziału Kryminalnego tarnowskiej policji. Powstała w oparciu o tekst autorstwa Marcina Skóry pt. "Fabryka". Reżyserem i scenografem przedstawienia jest Andrzej Prokop. - Tekst pisałem przez kilka miesięcy - mówi autor. Zamykałem się w suterenie zwanej przez kolegów "lochami" i przy kolejnych paczkach papierosów próbowałem oddać, to co miałem okazję sam obserwować jako bezpośredni uczestnik zdarzeń. To historia prawdziwa a wiadomo przecież, że to życie pisze najlepsze scenariusze.

W ten sposób powstała próba studium psychiki kolegów z pracy, którzy w nieoczekiwanej dla siebie sytuacjach muszą pokazać jakimi naprawdę są ludźmi. Widz będzie miał okazję zobaczyć relacje komisarza Sakłaka - głównego bohatera, w tej roli Robert Żurek - ze swoją najbliższą rodziną, żoną (Anna Lenczewska). To wizja chwilami sfrustrowanego człowieka, który stara się odnaleźć w życiu prywatnym a jednocześnie wykonywać jak najlepiej swoje zawodowe obowiązki. Dużym walorem tekstu jest realistyczny opis sytuacji wraz ze specyficznym językiem jakim posługują się policjanci czy środowiska przestępcze.

- Tak jak zapowiadałem wcześniej, po tekstach tradycyjnych ("Betlejem" czy "Kartoteka") nadszedł czas na awangardę. Wpadł mi w ręce tekst tarnowskiego policjanta i uznałem, że można podjąć próbę jego adaptacji na deski teatralne - mówi Edward Żentara, dyrektor naczelny i artystyczny Solskiego. Sam jestem ogromnie ciekaw wyników pracy naszego małego zespołu artystycznego. Mam nadzieję, że przypadnie do gustu tarnowskim - i nie tylko - widzom. Na scenie zobaczyć będzie można wcześniej wspomnianych Roberta Żurka, Annę Lenczewską, Przemysława Semickiego, Mariusza Szaforza oraz gościnnie Aleksandrę Skórę.

W związku z dużym zainteresowaniem spektaklem po piątkowej premierze, będzie go można obejrzeć na dodatkowym pokazie w sobotę (7 marca) o godz. 15. Kolejne są planowane 15, 21 i 22 marca o godz. 18.00.

Więcej informacji na stornie tarnowskiego teatru: www.teatr.tarnow.pl

TCI

Archiwalne