Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Pociąg Retro w Tarnowie już 13 maja

Pociąg Retro w Tarnowie już 13 maja

Projekt „Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej” ma na celu promocję atrakcji turystycznych oraz dziedzictwa historii kolei w Małopolsce i obejmuje przejazdy historycznym taborem kolejowym ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce wraz z atrakcjami na pokładzie pociągów oraz podczas postojów na poszczególnych stacjach i przystankach.

Projekt realizujemy w oparciu o zasoby Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce oraz najpiękniejsze trasy kolejowe Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem odcinka dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej przebiegającym na terenie Województwa Małopolskiego, w tym uznawanej za jedną z najpiękniejszych w Polsce i w Europie ponad 130-letniej trasy Chabówka – Nowy Sącz.

13 maja zabytkowy pociąg wyruszy na ziemię tarnowską. Przemierzy trasę kolejową z Nowego Sącza przez Bobową, Gromnik, Ciężkowice, Tuchów do Tarnowa. Celem podróży będzie zwiedzanie atrakcji Tarnowa a także zapoznanie się z atrakcjami i ciekawostkami miast i gmin leżących na trasie przejazdu.

Dodatkową atrakcją, będzie ogólnodostępny przejazd na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów, dzięki któremu każdy zainteresowany będzie mógł odbyć przejażdżkę w wagonach z lat 1920 – 1939.

W programie atrakcji przewidziano również m.in. występy muzyczne w pociągu i na wybranych stacjach, degustację dań kuchni regionalnej, udział grup rekonstrukcji historycznych a także zwiedzanie Izby Tradycji Kolejarzy Węzła Sądeckiego.

Skład pociągu zestawiony z parowozu Ty42-107 z 1946 roku oraz wagonów typu oraz Bi z lat 1925-1930 oraz Bhuxz z 1939 roku – taboru z kolekcji Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

Zapraszamy wszystkich chętnych do przybycia na małopolskie stacje kolejowe tym dniu i obejrzenia zabytkowego parowozu i wagonów oraz na przejażdżkę na trasie Tarnów – Tuchów – Tarnów.

Rozkład jazdy pociągu historycznego:

Nowy Sącz odjazd 9:08, Tarnów przyjazd 12:55. Powrót z Tarnowa do Nowego Sącza o 16:37.

Kurs ogólnodostępny do Tuchowa: Tarnów odjazd 14:03, Łowczówek Pleśna 14:19, Tuchów przyjazd 14:49. Odjazd z Tuchowa 15:10, Łowczówek Pleśna 15:38, Tarnów przyjazd 15:54.Bilety będą dostępne tylko u obsługi pociągu.

W razie pytań lub zainteresowania wykonaniem reportażu podczas jazdy pociągu prosimy o kontakt telefoniczny: tel. 698-587-287 (Łukasz Wideł). Szczegółowy program i rozkład jazdy przesyłamy w załączeniu.

Więcej na: http://kolejegalicyjskie.pl/

Archiwalne