Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Po 6 latach od pierwszego remontu ruszy druga naprawa ulicy Krakowskiej w Tarnowie

Po 6 latach od pierwszego remontu ruszy druga naprawa ulicy Krakowskiej w Tarnowie

W Zarządzie Dróg i Komunikacji podpisano w czwartek umowę na remont górnego odcinka ulicy, opiewającą na ponad 4,8 miliona złotych. Remont wykona wybrana w przetargu tarnowska firma ANKO. Umowa wyraźnie zastrzega, że nie dopuszcza się całkowitego zamknięcia ulicy dla ruchu pojazdów i pieszych w czasie prac.

- Zapewniam wszystkich, że robimy wszystko, żeby na każdym etapie robót było dojście i dojazd do wszystkich sklepów i posesji. Przejazd będzie po miejscach postojowych - mówi Marian Ogrodnik dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji.

Zgodnie z umową wykonawca ma teraz 9 tygodni na przygotowanie dokumenacji. Roboty na Krakowskiej powinny się rozpocząć w wakacje i mają potrwać do końca listopada. Remont ulicy ma objąć fragment od skrzyżowania z ulicą Zygmunta Krasińskiego do Targowej. Prace będą przede wszystkim polegały na wymianie kostki porfirowej na granitową, która ma być bardziej wytrzymała. Wymienione będą też zniszczone płyty na chodnikach i placach. Na Krakowskiej ułożone zostaną również stalowe szyny tramwajowe, nawiązujące do jej dawnego wyglądu.

Więcej na: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/po-7-latach-od-pierwszego-remontu-rusza-druga-naprawa-ulicy-krakowskiej-w-tarnowie/ 

Archiwalne