Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Platynowa płyta dla Puellae Orantes

Platynowa płyta dla Puellae Orantes

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” otrzymał Platynową Płytę za album „Christmas Time”. Oficjalne wręczenie wyróżnienia odbędzie się podczas koncertu noworocznego w Centrum Sztuki Mościce 30 grudnia.

Status Platynowej Płyty w muzyce poważnej to ewenement. W 2018 r. wyróżnienie przyznawane przez Związek Producentów Audio-Video otrzymał jeszcze tylko jeden album, z muzyką Hansa Zimmera - kompozytora muzyki filmowej, dwukrotnego laureata Grammy.

Koncert noworoczny będzie się składał z dwóch części. W pierwszej będzie można usłyszeć repertuar z nagrodzonej płyty. Będą to różnorodne kompozycje związane z tematyką Bożego Narodzenia. Obok tradycyjnych polskich kolęd zostaną zaprezentowane najbardziej popularne na świecie piosenki bożonarodzeniowe w wyjątkowych, klimatycznych aranżacjach Łukasza Farcinkiewicza. Wraz z chórem wystąpi Kwartet Smyczkowy „Apotheosis” i „Krakowski Kwintet Blaszany”. Na drugą część koncertu złożą się walce i polki dynastii Straussów, które chór zaprezentuje przy akompaniamencie fortepianowym Łukasza Farcinkiewicza - kompozytora i pianisty.

Z uwagi na charakter koncertu obowiązują stroje wieczorowe.

Bilety na wydarzenia można nabywać online i w kasie CSM.

Początek koncertu o godz. 18.00.

Więcej na: http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/Platynowa-plyta-dla-Puellae-Orantes

Archiwalne