Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Park Strzelecki znów otwarty!

Park Strzelecki znów otwarty!

Po 9 miesiącach Park Strzelecki w Tarnowie otwarto dla wszystkich zainteresowanych. Nie zakończył się wprawdzie remont, jak wcześniej planowano, ale zostanie udostępniony mieszkańcom na zimę.

Można pospacerować nowymi alejkami, usiąść na ławce, a gdy dopisze śnieg pozjeżdżać na sankach z górki w Ogródku Jordanowskim. Mówi Rafał Nakielny, dyr. Wydziału Infrastruktury Miejskiej,

Około 80% alejek będzie dostępnych dla mieszkańców. Teren Mauzoleum byłby wyłączony, bo tam trwają jeszcze prace. Żeby uruchomić górkę musimy przesunąć górkę. Chcemy żeby objęło całą strzelnicę, mniej więcej do wysokości alejki, gdzie mieści się BWA, no i ogrodzenie wokół stawu, tak, aby było połączenie pomiędzy placem zabaw i terenem parku, ale z wyłączeniem tych dwóch fragmentów – tłumaczy Rafał Nakielny.

Remont Parku Strzeleckiego będzie w sumie kosztować blisko 10 milionów zł. Opóźnienia w rewitalizacji spowodowały m.in. problemy, które pojawiły się przy ogrodzeniu. Korzenie drzew naruszyły go i trzeba było wprowadzić inną metodę renowacji.

http://www.rdn.pl/news/park-strzelecki-znow-otwarty

Archiwalne