Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Obiekty tarnowskiego Muzeum Okręgowego mocno się zmieniają

Obiekty tarnowskiego Muzeum Okręgowego mocno się zmieniają

Dzięki środkom otrzymanym w związku z 90-leciem, prace modernizacyjne prowadzone są między innymi w Dołędze. Tamtejszy dworek przechodzi gruntowny remont.

– Na razie jest to pewnego rodzaju rujnacja. Skute zostały wszystkie tynki. Jednym z ważnych elementów tego remontu jest także próba pozbycia się zapachu ksylamitu. Na pewno nowe tynki i kurtyny chemiczne, które będziemy próbowali zrobić pomogą w tym – mówi dyrektor tarnowskiego Muzeum Andrzej Szpunar.

Zaawansowane prace trwają również w Zalipiu. W domu Felicji Curyłowej powstaje nowe malowidło. Tworzone jest ono na wzór malatury, która dostępna była przed remontem. W budynku zamontowane zostały również antywłamaniowe szyby. Według zapowiedzi prace zakończyć się mają w grudniu przyszłego roku.

W styczniu ruszyć ma także modernizacja budynku przy ul. Rynek 20-21 w Tarnowie. Przetarg na modernizację tego obiektu ogłaszany był już trzykrotnie, jednak wszystkie próby kończyły się fiaskiem. Teraz kosztorysy zostały poprawione, a dodatkowe wsparcie finansowe okazał Urząd Marszałkowski. Jako termin zakończenia prac podawany jest grudzień 2019 roku.

Termoizolacja oraz wymiana okien i pieca grzewczego zaplanowana jest również przy obiekcie Muzeum Etnograficznego.

http://www.rdn.pl/kultura/obiekty-tarnowskiego-muzeum-okregowego-mocno-sie-zmieniaja

Archiwalne