Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Nowa nazwa, nowa jakość?

Nowa nazwa, nowa jakość?

Tauron Azoty Tarnów - z taką nazwą na plastronie w nowym sezonie ekstraligi wyjadą na tor żużlowcy „jaskółek”. Skład tarnowskich żużlowców może wzmocnić jeszcze Przemysław Pawlicki. Na razie trwają rozmowy w tej sprawie.

Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna ogłosiła nową nazwę z jaką będą występowali podczas rozgrywek CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi, tarnowscy żużlowcy. „Tauron Azoty Tarnów”, będzie towarzyszyć „jaskółkom” przynajmniej jeden sezon. Zniknięcie z nazwy słowa „Unia” może budzić kontrowersje, ale jak zapewniają władze klubu, pieniądze, które wpłynął z tego tytułu to szacunkowo 60% całego rocznego budżetu.– Przed rokiem deklarowałem, że ruszamy w Tarnowie z żużlem na nowo. Wiele rzeczy udało się już osiągnąć. – zapewnia Bogdan Gurgul, prezes ŻSSA.

Do największych osiągnięć klubu można zaliczyć wejście do ekstraligi, pozyskanie dobrych sponsorów, zbudowanie zrównoważonego składu oraz remonty, które trwają jeszcze na tarnowskim stadionie. - Żużel to trzeci po piłce nożnej i siatkówce sport najchętniej oglądany przez polskich mężczyzn. Przeprowadziliśmy badania z których wynika, że tarnowski klub jest najbardziej rozpoznawalny na terenie naszego działania. – mówi Elżbieta Karcz z Biura Promocji Tauron Polska Energia. – Pojawienie się Azotów w nazwie zespołu to normalna kolej rzeczy. Przecież wspieramy tarnowski żużel od dawna. – dodaje Grzegorz Świderski z Azotów Tarnów.

Jak zapewnia trener i menadżer zespołu Marian Wardzała, zawodnicy będą dobrze przygotowani do zbliżającego się sezonu. Od grudnia trenowali pięć dni w tygodniu. W styczniu wyjechali na zgrupowanie do Wisły, jeździli na torach w Słowenii, Chorwacji i Lesznie. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu „jaskółki” odbędą cztery mecze sparingowe. Możliwe, że do drużyny dołączy jeszcze jeden zawodnik. Jak udało nam się dowiedzieć trwają rozmowy z . Pierwszy mecz ligowy odbędzie się 5 kwietnia, a przeciwnikiem tarnowskich żużlowców będzie zespół z Zielonej Góry.

 

Tarnowskie Info, 18-03-2010, http://tarnowskieinfo.pl/index.php?tbl=trif_sport&id_trif=450

Archiwalne