Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Nagroda dla młodych tarnowskich filmowców!

Nagroda dla młodych tarnowskich filmowców!

Wczoraj (10.06.2018) Grupa CHARLOTTE z V LO w Tarnowie otrzymała „PRIX DU PUBLIC” - „Nagrodę Publiczności” na Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm - Zielona Góra 2018.

Autorami francuskojęzycznego filmu krótkometrażowego „Les Tulipes Jaunes” (Żółte tulipany) są uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie: Gabriela Wojciechowska, Ewa Beściak, Michał Brzeżański, pod mgr Aldony Czerneckiej-Mitery. Film został zgłoszony do Międzynarodowego Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm - Zielona Góra 2018 i przeszedł do finału konkursu.

Film został nakręcony w przestrzeniach Biura Wystaw Artystycznych w Tarnowie, gdzie 7.05.2018 odbyła się jego premiera, w której udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy szkoły.

Film można obejrzeć: https://www.youtube.com/watch?v=mVv5NgtDiIE&feature=youtu.be

To bardzo miła informacja, z uwagi na filmowy klimat Tarnowa (Tarnowska Nagroda Filmowa) oraz hasło promujące V LO: „Zdolni do wszystkiego”.
Warto zaznaczyć, że I Nagroda w konkursie przypadła studentom.

Scenariusz filmu został zainspirowany mini powieścią filozoficzną „Mały Książę” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, chociaż nie było to początkowo planowane, a pierwotny zamysł „Żółtych Tulipanów” zdecydowanie różnił się o tego, co powstało finalnie. Jednak, gdy szukałyśmy pomysłu na sztukę teatralną, w której mogłaby grać główna bohaterka, urzekła nas prostota przedstawionego przez Exupéry’ego świata postrzeganego oczami dziecka. Dzieci są lepsze od dorosłych w dostrzeganiu tego, co najistotniejsze, tego, co „niewidoczne dla oczu”. Dlatego warto ich słuchać, pytać o zdanie, a czasami nawet samemu stać się na chwilę dzieckiem. Warto uśmiechać się i cieszyć, bo uśmiech może być światłem, które pomoże w odnalezieniu prawdziwego szczęścia.

 

Więcej o konkursie: http://frankofilm.pl/znamy-zwyciezcow-14-edycji-frankofilmu/

Archiwalne