Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Na ścianie budynku OHP powstanie niepodległościowy mural.

Na ścianie budynku OHP powstanie niepodległościowy mural.

Niebawem rozpoczną się pierwsze prace związane z realizacją muralu, którym tarnowskie OHP chce uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ogromny obraz ma powstać na jednej ze ścian budynku należącego do Hufca.

"Mural mają wykonać sami podopieczni OHP, a jego tematyka nawiązywać będzie także także do tarnowskich wątków niepodległościowych. Jesteśmy także lokalnymi patriotami stąd podkreślenie Bitwy pod Łowczówkiem. Jesienią w Łowczówku odbędą się natomiast uroczystości pod patronatem honorowym prezydenta" - przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków Tomasz Stelmach, dyrektor Centrum Kształcenia i Wychowania tarnowskiego OHP. 

Na środowy wieczór (30 maja) zaplanowano mapowanie projektu. Po zapadnięciu zmroku, przy użyciu projektora na ścianie zostanie wyświetlony projekt muralu, który będzie podstawą do wykonania szkicu. Już w przyszłym tygodniu powinny rozpocząć się pierwsze praca malarskie, a cały mural ma być gotowy jeszcze przed wakacjami. 

Więcej na: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/na-scianie-budynku-ohp-powstanie-niepodleglosciowy-mural/

Archiwalne