Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Kościoły Tarnowa – atut miasta

Kościoły Tarnowa – atut miasta

Jeszcze w tym roku ma ukazać się nakładem Stowarzyszenia Plus Ultra album „Kościoły Tarnowa”. Zdaniem wydawców, architektura i sztuka sakralna to do tej pory słabo wykorzystywany atut w promocji Tarnowa. Przy opracowaniu tekstu pracują m.in. ksiądz Tadeusz Bukowski i doktor Krzysztof Moskal. Autorem zdjęć jest Marcin Głuszek.

Członkowie Stowarzyszenia Plus Ultra planują wydanie jeszcze w tym roku ekskluzywnego albumu poświęconego architekturze i sztuce sakralnej Tarnowa. - Wobec coraz bardziej popularnej tzw. turystyki sakralnej, tarnowskie kościoły mogą być wyjątkową atrakcją dla osób odwiedzających Małopolskę – mówi Marcin Pulit ze Stowarzyszenia Plus Ultra.

Współautorami tekstu albumu będą doktor Krzysztof Moskal, były redaktor wydawnictwa „Biblios”, wykładowca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie i ksiądz Tadeusz Bukowski, teolog, historyk sztuki, od 1997 roku dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Tarnowie.

Autorem zdjęć jest Marcin Głuszek, współzałożyciel i przewodniczący Towarzystwa Fotograficznego POZYTYWni, członek Tarnowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Album ukaże się w nakładzie dwóch tysięcy egzemplarzy, w polskiej i angielskiej wersji językowej. W publikacji ma znaleźć się około 150 fotografii.

Stowarzyszenie Plus Ultra działa od 2008 roku, prowadzi działalność kulturalną i edukacyjną. Organizuje m.in. warsztaty gitarowe „Mistrz i uczeń” oraz koncerty muzyki klasycznej.

 

Tarnowskie Info, 27-10-2010, http://tarnowskieinfo.pl/index.php?tbl=trif_turystyka&id_trif=116

Archiwalne