Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Korona Królów w Dębnie

Korona Królów w Dębnie

Średniowieczny zamek w Dębnie pod Brzeskiem plenerem filmowym.

Ekipa Korony Królów kręci tu zdjęcia do wiosennych odcinków serialu i towarzyszącej mu produkcji edukacyjno – rozrywkowej.

Serialowi, którego głównym bohaterem jest Kazimierz Wielki u szczytu potęgi, towarzyszy cykl „Korona królów – taka historia…”, pokazujący tło historyczne telenoweli. Prowadzący program Wojciech Żołądkowicz. – serialowy Olgierd – zwraca uwagę, że opowiadanie historii tak, aby nie była nudna i podręcznikowa to spore wyzwanie. Scenarzyści wypełniają to, czego nie można znaleźć w księgach.

Nie wiadomo, czy istniała taka Egle – czarownica litewska. Wiadomo, że czarownice pogańskie istniały i mogły znaleźć się na Wawelu, w związku z czym scenarzysta pisze taką postać.

Wiosenne odcinki Korony królów będą pełne wielkiej polityki i emocji. Widzowie dowiedzą się, jak zachowali się najwierniejsi rycerze Kazimierza, gdy zapadł podczas wojny na ciężką chorobę i jakie były kulisy słynnej uczty u Wierzynka.

Dębiński oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie już po raz kolejny staje się miejscem produkcji filmowej. Na zamku kręcone były już: „Królowa Bona”, „Epitafium Barbary Radziwiłłówny” i „Kanclerz”.

Więcej na: http://www.rdn.pl/news/korona-krolow-debnie 

Archiwalne