Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Jak świętowaliśmy 11 listopada?

Jak świętowaliśmy 11 listopada?

Patriotyczne spotkania przy pomnikach, Msze św. i wspólne śpiewanie - tak w całym regionie obchodzono święto niepodległości.

Tarnowianie licznie zgromadzili się przed teatrem, by razem z aktorami śpiewać pieśni patriotyczne. Zabrzmiała m.in. Warszawianka, Piechota, przybyli Ułani i inne utwory. Chętnych było tak dużo, że zabrakło śpiewników. Spotkanie transmitowało Radio RDN Małopolska. Wspólne śpiewanie poprzedziła Msza św. w katedrze i Apel Pamięci przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Tarnowianie zapalili też światła pamięci.

Gmina Tarnów

Tłumy mieszkańców gminy Tarnów uczciły 94. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, podczas uroczystości w Koszycach Wielkich. Obecni byli również goście z Węgier oraz samorządowcy. Obchody rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, po niej na scenie zaprezentowali się uczniowie.
Na zakończenie dla wszystkich wystąpił Stanisław Sojka.

Brzeźnica

Ponad 150 osób wzięło udział w IV biegu niepodległościowym w Brzeźnicy koło Dębicy. Wśród uczestników byli zarówno uczniowie szkół, jak i osoby dorosłe. Mięli do pokonania w zależności od wieku i płci od 300 m do 1,5 km. Stanisława Piłat dyrektorka Zespołu Szkół w Brzeźnicy zaznacza, że poprzez bieg organizatorzy chcą zwrócić uwagę na wychowanie w patriotyźmie - również przez radosne spędzenie tak ważnego dnia dla Polaków. Młodzi uczestnicy cieszyli się, że właśnie na sportowo mogli uczcić to ważne święto. Po biegu niepodległościowym odbyła się druga runda zawodów w ramach Gminnej Ligi Lekkoatletycznej. Wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali dyplomy i drobne nagrody ufundowane przez urząd gminy Dębica i Zespół Szkół w Brzeźnicy.

RDN, 12.11.2012

http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php/puls-dnia/5015-patriotyczne-spiewanie-przyciagnelo-tlumy

Archiwalne