Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Goście z Lwowa w tarnowskim muzeum. To początek dłuższej współpracy

Goście z Lwowa w tarnowskim muzeum. To początek dłuższej współpracy

Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie – Ołeg Mandiuk oraz dyrektor Lwowskiego Muzeum Historycznego – Roman Chmelyk gościli w tarnowskim ratuszu. Dyrektorzy placówek podpisali porozumienie o współpracy, które zakłada wspólne projekty badawcze, wystawy i wydarzenia kulturalne.

Muzeum Lwowskie jest niewątpliwie większym partnerem niż nasza placówka. Wystarczy chociażby porównać ilość zbiorów – Muzeum Lwowskie ma 360 tysięcy eksponatów, my mamy ok. 60 tys. obiektów – powiedział dyrektor tarnowskiego Muzeum Okręgowego – Andrzej Szpunar. – Istnieje jednak szereg rozmaitych płaszczyzn, na których możemy współdziałać – wchodząc z naszymi działaniami na teren Ukrainy, a także zapraszając naszych ukraińskich kolegów – muzealników, historyków do Polski – dodał.

Są już plany na pierwsze wspólne przedsięwzięcia. – Pierwszym projektem, który będziemy chcieli zaproponować w Tarnowie będzie wystawa rycin z Lwowa – „Lwów w grafice”. Myślę, że dla mieszkańców Tarnowa to będzie ciekawe doświadczenie – podkreślił Roman Chmelyk, Dyrektor Muzeum w Lwowie. Andrzej Szpunar dodał, że w 2017 r. mija 120 rocznica powstania Panoramy Siedmiogrodzkiej.

więcej na: http://tarnow.in/goscie-z-lwowa-w-tarnowskim-muzeum-to-poczatek-dluzszej-wspolpracy

Archiwalne