Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / GDZIE SĄ ŻYDZI Z GOLDHAMMERA

GDZIE SĄ ŻYDZI Z GOLDHAMMERA

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego zaprasza mieszkańców Tarnowa- i nie tylko- do dzielenia się swoimi wspomnieniami na temat tarnowskich Żydów.
Czy wiesz, że przed wojną 45 % mieszkańców Tarnowa było Żydami? Czy wiesz, że mieszkali tu od XV wieku? Chodzili tymi samymi ulicami, co Ty, oddychali tym samym powietrzem? Może mieszkasz w kamienicy, z którą związana jest ciekawa historia lub legenda? Może przy drzwiach masz mezuzę i nigdy nie wiedziałeś, skąd się tam wzięła? Może Twój dziadek miał przyjaciela Żyda, ale po wojnie nie zobaczył go już nigdy?
- Od jakiegoś czasu noszę się z pomysłem napisania tekstu o tym wątku tarnowskiej historii specjalnie dla teatru im. Solskiego- mówi Anna Wakulik, sekretarz literacka teatru. - A ponieważ życie pisze najlepsze scenariusze- chętnie zapoznam się z tymi, które Tarnowianie noszą w pamięci. Spotkajmy się, porozmawiajmy- bo przede wszystkim do tego powinien służyć teatr.
Wspomnienia, refleksje i interesujące wątki związane z historią tarnowskich Żydów prosimy przesyłać na adres a.wakulik@teatr.tarnow.pl. Możliwy jest także kontakt telefoniczny: 784 976 027.

Archiwalne