Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / Cyfrowa biblioteka powiększa zasoby

Cyfrowa biblioteka powiększa zasoby

Podobnie jak rok 2015, tak i 2016, Stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja”, prowadzące Tarnowsko-Galicyjską Bibliotekę Cyfrową, zaliczyć może do udanych. Dzięki wsparciu i współfinansowaniu przez Urząd Miasta Tarnowa projektu realizowanego przez Stowarzyszenie kolejny raz udało się znacząco zwiększyć zasób zdigitalizowanych obiektów.

Tym razem, poza publikacjami związanymi z kulturą, dużą część zamieszczonych w Internecie materiałów stanowią te związane z II wojną światową i działalnością Armii Krajowej w okolicach Tarnowa. Unikalne i znane raczej wąskiej grupie osób dokumenty poddano digitalizacji dzięki przychylności członków Tarnowskiego Okręgu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Teraz zeskanowane pozycje są dostępne dla każdego zainteresowanego bezpłatnie, podobnie jak i wszelkie inne zamieszczone na stronie Tarnowsko-Galicyjskiej Biblioteki Cyfrowej: http://bc.cyfrowagalicja.pl/dlibra.

Ogółem objętość zdigitalizowanego materiału, udostępnionego w ramach projektu współfinansowanego przez władze Tarnowa, wyniosła ponad 10 tysięcy skanów. Pomagają one poszerzyć wiedzę na temat regionu, zarazem redukując ryzyko zaginięcia, często niezwykle cennych informacji, w sytuacji gdyby zniszczeniu uległy oryginały dokumentów. Stowarzyszenie „Cyfrowa Galicja” zaprasza do odwiedzania biblioteki i zapoznania się z efektami ostatnich prac.

http://tarnowskieinfo.pl/news/16052,cyfrowa-biblioteka-powieksza-zasoby.html

Archiwalne