Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności / „60+ Kultura” w Muzeum Okręgowym

„60+ Kultura” w Muzeum Okręgowym

W pierwszy jesienny weekend (28-30 września) rusza kolejna edycja akcji „60+ Kultura”. Jej adresatami są odbiorcy powyżej 60. roku życia- szczególna grupa docelowa, która często spotyka się z utrudnionym dostępem do oferty kulturalnej. Akcja ma przyczynić się do zmniejszenia tej bariery, a dołącza się do niej Muzeum Okręgowe w Tarnowie.

W ramach akcji seniorzy mogą podczas jednego weekendu bezpłatnie lub za symboliczną kwotę skorzystać z oferty kin, muzeów, teatrów, filharmonii i oper. W przypadku Tarnowa dotyczy to czterech oddziałów i filii muzeum.
W siedzibie Muzeum (Rynek 3) osoby mające ukończone 60 lat będą mogły za darmo zwiedzić wystawę czasową „Sen o Niepodległej – Tarnów od austriackiego zaboru do Niepodległości”. Dodatkowo, w niedzielę istniała będzie możliwość wykonania przez nie pamiątkowej kokardy niepodległościowej.
W mieszczącej się w ratuszu Galerii Sztuki Dawnej, dla seniorów udostępniona będzie nieodpłatnie ekspozycja stała „W kontuszu i przy szabli”. Osoby po sześćdziesiątce będą także mogły wejść na wieżę ratuszową w promocyjnej cenie 5 złotych.
Uczestnicy akcji będą ponadto mogli za darmo zwiedzić wystawę stałą „Romowie. Historia, kultura” oraz wystawę czasową „W malowanej chacie Felicji Curyłowej”. Obie one prezentowane są w Muzeum Etnograficznym przy ul. Krakowskiej 10.
Galeria „Panorama” (pl. Dworcowy 4) zaprasza natomiast seniorów na stałą wystawę, prezentującą fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej” – namalowanego przez grupę polskich i węgierskich malarzy pod kierunkiem Jana Styki, wielkoformatowego płótna, przedstawiającego bitwę pod Sybinem. Wstęp nieodpłatny.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci-tarnowskie/60-Kultura-w-Muzeum-Okregowym

Archiwalne