Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowski Rower Miejski już dostępny. Na mieszkańców czeka w sumie 110 rowerów, które można wypożyczać i oddawać na 10 samoobsługowych stacjach. Krótkie wypożyczenia będą zupełnie bezpłatne.

Aż 300 milionów złotych przeznaczono na projekty związane z tego rodzaju aktywizacją mieszkańców. W przygotowaniu duże przedsięwzięcie – Małopolska Tour. Można już rezerwować czas.

Wprawdzie Miejsce Obsługi Rowerzystów w Glowie zostało otwarte już przed rokiem, ale do tej pory można było tam jedynie odpocząć. Wreszcie zamontowano tam także samoobsługową stacje serwisową dla amatorów dwóch kółek.

Gotowa jest już część tras rowerowych w Tarnowie, budowanych i modernizowanych w ramach europejskiego szlaku  EuroVelo4. Inwestycja ma się zakończyć w przyszłym roku, a łączna długość EuroVelo4 w mieście liczyć będzie 17 kilometrów.

Amatorzy narciarstwa z Tarnowa i okolic mogą już szusować na zboczu Jurasówki i w Laskowej-Kamionnej. W pozostałych stacjach czekają na... zimę.

Są to szlaki zarówno górskie (16 z tego 5 bierze początek w Tarnowie) jak i nizinne (9 z tego 5 bierze początek w Tarnowie). 

Po samym mieście rowerzysta ma możliwość bezpiecznego i łatwego poruszania się rowerem dzięki utwardzonym ścieżkom rowerowym i ciągom pieszo-rowerowym, których w mieście wybudowano już ponad 65 km. Dla miłośników „dirt jumping” Tarnów oferuje specjalny tor rowerowy „Dirt” na os. Legionów.

Ty decydujesz, w co się pakujesz!
AKCJA BEZPŁATNA DLA WSZYSTKICH W WYZNACZONYCH MIEJSCACH W OKREŚLONYM CZASIE.
Za górami, za lasami, z dala od wszystkiego i wszystkich… poznasz zaciszne, malownicze miejsca na Pogórzu Karpackim i weźmiesz udział w wyjątkowych wydarzeniach turystycznych za darmo. Dobierz interesujące elementy wycieczki i zwiedzaj dokładnie to co lubisz!

Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Stowarzyszenie "Sokół" z Zakliczyna oraz Agencja Turystyki Aktywnej „Styr” zapraszają na imprezę organizowaną w celu uczczenie 70 rocznicy Powstania Warszawskiego pod honorowym patronatem Instytutu Pamięci Narodowej i Starosty Powiatu Tarnowskiego.

Sypnęło śniegiem, mamy dobre informacje dla miłośników białego sportu. Prawie wszystkie stacje narciarskie w regionie są już gotowe na otwarcie sezonu. Gruntowną modernizację przeszła „Lubinka”, która została bardzo poważnie zniszczona w wyniku ostatnich powodzi i osuwisk.

Archiwalne