Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Miło nam poinformować, że spektakl "Płuca" zdobył Nagrodę Główną na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Dramaturgii Współczesnej "Rzeczywistość przedstawiona" Zabrze 2018.

Sześć milionów złotych ma kosztować remont zaplecza technicznego przy Teatrze im. L. Solskiego. Połowę tej kwoty teatr uzyskał w formie dofinansowania, o pozostałą część zwróci się do miasta. Inwestycja ma się rozpocząć w czasie wakacji, a prace zakończą się prawdopodobnie jesienią przyszłego roku.

To specjalna akcja teatru, dzięki której mieszkańcy mają dbać o środowisko, ale też zamiast oglądania telewizji, wybrać się na spektakl. Każdy, kto posiada stary telewizor, który jest zepsuty lub niepotrzebny, może go zostawić w miejscowym teatrze a do tego nie za darmo.

Osiem spektakli konkursowych zobaczą widzowie tegorocznego XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia. Obok teatrów z całego kraju Teatr im. Ludwika Solskiego zaprezentuje swoją premierę. Po praz pierwszy w szranki konkursowe stanie spektakl dyplomowy ze szkoły teatralnej oraz spotkanie z grupą nieinstytucjonalną. Festiwal potrwa od 21 do 30 września, a zakończy go gala finałowa podczas której zaprezentowana zostanie „Zemsta" z udziałem Cezarego Żaka, Wiktora Zborowskiego i Artura Barcisia.

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego zaprasza mieszkańców Tarnowa- i nie tylko- do dzielenia się swoimi wspomnieniami na temat tarnowskich Żydów.

Tarnowski Teatr im. L. Solskiego w tym roku po raz pierwszy organizuje festiwal spektakli dla dzieci MAŁA TALIA.

Dyrekcja tarnowskiego teatru podjęła ostateczną decyzję dotyczącą doboru spektakli konkursowych na XIII Ogólnopolski Festiwal Komedii "Talia".

Scenariusz napisany przez życie.

W najbliższy piątek 6 marca odbędzie się premiera najnowszej produkcji tarnowskiego teatru im L. Solskiego w Tarnowie.

W marcu premiera dramatu policjanta. Oparł historię na prawdziwych wydarzeniach.

Archiwalne