Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Najpierw wykopał piasek, woda w wyrobisku pojawiła się sama. Podobnie jak turyści. Tak właściciel koparek i spychaczy wszedł w biznes turystyczny.

Wystarczy kilkadziesiąt, a czasem nawet zaledwie kilka złotych, dostęp do internetu i już możemy planować wymarzone podróże w wiele atrakcyjnych miejsc Europy czy świata. Wygląda jednak na to, że w przyszłości może być… jeszcze łatwiej.

Bez przedwczesnych fanfar i szumnych zapowiedzi nad Wisłą w Małopolsce powstaje szlak rowerowy, jakiego w Polsce jeszcze nie znamy.

 

Dużą popularnością wśród amatorów dwóch kółek cieszy się trasa rowerowa w Ostrowie pod taką nazwą.

Jak co roku, w Tarnowie baseny czekają na chętnych już od pierwszego dnia wakacji. Wszystko jest już gotowe. Trwają ostatnie prace na obu obiektach.

XXIV PUCHAR TARNOWA MTB 2018 - to najstarszy w Polsce cykl zwodów w kolarstwie górskim. Już 9-go czerwca zapraszamy na kolejną edycję do Zbylitowskiej Góry.

Tarnowianie mogą od wczoraj aktywnie wypoczywać w Parku Piaskówka. Jest to możliwe dzięki bezpłatnym zajęciom ruchowym, które oferuje Rada Osiedla Piaskówka. Do października, codziennie w Parku Piaskówka odbywać się będą biegi oraz zajęcia fitness i nordic walking. 

Wiosnę mamy w tym roku wyjątkowo upalną, więc na ulicach, drogach i ścieżkach dosłownie zaroiło się od miłośników dwóch kółek. Rowerzystów z roku na rok przybywa, ale na szczęście rozwija się jednocześnie sieć szlaków, którymi całe rodziny mogą wybrać się na zwiedzanie atrakcji regionu tarnowskiego.

W majówkę Małopolanie wyruszyli na wycieczki rowerowe. Sprzyja temu dobra pogoda, ale też coraz więcej tras rowerowych - w tym prowadzących wałami rzek. Na ścieżce VeloDunajec koło Tarnowa można spotkać całe rodziny.

Na ścieżkach rowerowych, zwłaszcza w ostatni ciepły weekend zaroiło się od rowerzystów. Każdy z utęsknieniem czekał na możliwość przemieszczania się swoim jednośladem. Warto jednak pamiętać, że jeżdżąc po mieście podlegamy przepisom o ruchu drogowym. Za ich złamanie nie dostaniemy punktów karnych, ale możemy słono zapłacić.

Archiwalne