Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Rusz się z domu, czyli ćwiczenia w plenerze z instruktorami – piszą organizatorzy. Do wyboru nordic walking, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, fitness czy bieganie.

Długość odcinka Lusławice – Czchów to prawie 17 km. Właśnie ruszyła budowa trasy na wałach przeciwpowodziowych Dunajca.

Deklarują urzędnicy, lecz jest problem z wykonawcami. Nie ma chętnych do budowania tras dla cyklistów.

Co prawda „Tarnowskie na dwóch kółkach - Pasmo Brzanki rowerem” - relacja z pobytu w naszym regionie ukazała się przed rokiem ale wciąż jest aktualna. Zapraszamy do lektury i do odwiedzenia Tarnowa oraz regionu na 2 kółkach!!!...

Jednym z wydarzeń towarzyszących największym na świecie targom turystycznym ITB w Berlinie jest coroczna gala ADFC - Powszechnego Niemieckiego Klubu Rowerowego, zajmującego się szeroko pojętym rozwojem ruchu rowerowego w Niemczech. Podczas godzinnej prezentacji w jednej z sal konferencyjnych berlińskiego kompleksu targowego wręczane są wyróżnienia najlepszym niemieckim trasom i regionom rowerowym, a także ogłaszane są wyniki badania niemieckiego rynku turystyki rowerowej.

REDSON Polska, UKS Orbitek oraz Centrum Sportów SPOKOJNA zapraszają na cykl turniejów Badmintona Małopolska Open Badminton. Cykl składa się z 8 turniejów kwalifikacyjnych i Grand Prix Masters, w którym udział wezmą najlepsi zawodnicy.

W pobliżu Parku Biegowego Marcinka wybudowano nowoczesne i funkcjonalne Centrum Aktywnego Wypoczynku, które ma m.in. pełnić funkcję zaplecza sanitarnego i treningowego dla biegaczy.

Od najbliższego piątku, 1 marca, znów będzie można korzystać z tarnowskich rowerów miejskich. - Zapraszamy po zimowej przerwie oraz polecamy ten sposób rekreacji i dojazdu do pracy czy szkoły - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. Z rowerów będzie można korzystać do końca listopada.

Spekulują w ten sposób górale z Zakopanego, mocno zadowoleni z dużego ruchu turystycznego.

„Spacer po Starym Mieście w Tarnowie wprowadził w nas w klimat jednego z najpiękniejszych miast Renesansu w Polsce. Ratusz stojący na środku lekko pochyłej płyty Rynku błyszczał w promieniach zachodzącego Słońca, które oświetlało wieżę z najstarszym z pracujących zegarów wieżowych w Małopolsce. Wzorowana na krakowskich Sukiennicach attyka dopiero ciekawemu spojrzeniu z drona zdradziła ukryty za nią, nieregularny kształt ratuszowego dachu…”

Archiwalne