Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

W wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia nieczynna będzie większość obiektów sportowych Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wyjątkiem są lodowiska przy ul. Traugutta i ul. Wojska Polskiego, z których będzie można skorzystać 24 grudnia oraz otwarty w wigilię stadion przy ul. Piłsudskiego.

Miłośnicy ślizgania się na łyżwach z Tarnowa mogą już korzystać z lodowiska sezonowego przy ulicy Wojska Polskiego. W sobotę, po raz pierwszy w sezonie zimowym, otwarto obiekt, który latem służy m.in. jako boisko piłkarskie.

Dobre wiadomości dla tych, którzy lubią ślizgać się na łyżwach. Tarnowski Ośrodek Sportu i Rekreacji planuje już od najbliższego weekendu uruchomić lodowisko przy ulicy Wojska Polskiego. Już teraz mrożona jest pierwsza warstwa lodu, tak by do soboty tafla miała odpowiednią grubość.

Najpierw wykopał piasek, woda w wyrobisku pojawiła się sama. Podobnie jak turyści. Tak właściciel koparek i spychaczy wszedł w biznes turystyczny.

Wystarczy kilkadziesiąt, a czasem nawet zaledwie kilka złotych, dostęp do internetu i już możemy planować wymarzone podróże w wiele atrakcyjnych miejsc Europy czy świata. Wygląda jednak na to, że w przyszłości może być… jeszcze łatwiej.

Bez przedwczesnych fanfar i szumnych zapowiedzi nad Wisłą w Małopolsce powstaje szlak rowerowy, jakiego w Polsce jeszcze nie znamy.

 

Dużą popularnością wśród amatorów dwóch kółek cieszy się trasa rowerowa w Ostrowie pod taką nazwą.

Jak co roku, w Tarnowie baseny czekają na chętnych już od pierwszego dnia wakacji. Wszystko jest już gotowe. Trwają ostatnie prace na obu obiektach.

XXIV PUCHAR TARNOWA MTB 2018 - to najstarszy w Polsce cykl zwodów w kolarstwie górskim. Już 9-go czerwca zapraszamy na kolejną edycję do Zbylitowskiej Góry.

Tarnowianie mogą od wczoraj aktywnie wypoczywać w Parku Piaskówka. Jest to możliwe dzięki bezpłatnym zajęciom ruchowym, które oferuje Rada Osiedla Piaskówka. Do października, codziennie w Parku Piaskówka odbywać się będą biegi oraz zajęcia fitness i nordic walking. 

Archiwalne