Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ukazał się nowy przewodnik po Tarnowie "Tarnów i region tarnowski", jego autorem jest Wiesław Ziobro. Publikacja, która powstała przy naszym wsparciu merytorycznym to przeszło 240 stron, 520 fotografii, atrakcje turystyczne, obiekty architektoniczne, archiwalia, ciekawostki, znane postaci, gastronomia, noclegi oraz szlaki turystyczne.

 

Najnowszy album Marka Tomaszewskiego pt. "Tarnów - Wielka Wojna 1914-1918" jest już dostępny. Publikację mozna zakupić w siedzibie Tarnowskiego Centrum Informacji (ul. Rynek 7)

„Mogiła rabacyjna na Cmentarzu Starym w Tarnowie” to najnowsza pozycja wydana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tarnowie. Książka napisana przez tarnowskiego znawcę tematyki rabacyjnej, Bogusława Andrzeja Baczyńskiego jest owocem kilkudziesięcioletnich badań autora dotyczących, jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w historii Tarnowa i ziemi tarnowskiej, rzezi galicyjskiej z 1846 roku.

W ofercie TCI kolejny album o Tarnowie - „Piękne ślady wieków” (II edycja).

8 sierpnia 2011 r. odbyła się premiera III wydania serii „Groch i kapusta. Podróżuj po Polsce!” wydawnictwa Rosikon Press.

Ukazał się kolejny numer znanego wydawnictwa dla miłośników historii i dziejów regionu. „Rocznik Tarnowski” jest najstarszym w Tarnowie, założonym w 1990 roku, czasopismem o charakterze popularno-naukowym, zawierającym także część opracowań spełniających wymagania stawiane opracowaniom naukowym.

Ich nowy obraz wydobywają opublikowane fotografie. Takie są pierwsze wrażenie oglądających nowy album Stolica Diecezji. Architektura Sakralna Tarnowa. Publikację wydało Stowarzyszenie Plus Ultra. Jak mówi autor zdjęć Marcin Głuszek fakt, że nie jest z Tarnowa pomagał mu w znalezieniu świeżego spojrzenia na fotografowane obiekty.

Jeszcze w tym roku ma ukazać się nakładem Stowarzyszenia Plus Ultra album „Kościoły Tarnowa”. Zdaniem wydawców, architektura i sztuka sakralna to do tej pory słabo wykorzystywany atut w promocji Tarnowa. Przy opracowaniu tekstu pracują m.in. ksiądz Tadeusz Bukowski i doktor Krzysztof Moskal. Autorem zdjęć jest Marcin Głuszek.

Miejsca, obiekty i zdarzenia pomijane - to charakterystyczne cechy nowego przewodnika po Tarnowie i jego okolicach. Przewodnik ' Tarnów i wokół Tarnowa' napisał reporter Dziennika Polskiego Wiesław Ziobro - Wiele informacji, które zawarłem w przewodniku to efekt moich wieloletnich reportaży - mówi autor....

Archiwalne