Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Honorowy Obywatel Tarnowa, nagrodzony statuetką Ambasadora Tarnowa, wybitny kosmolog i filozof otrzymał Medal św. Jerzego. Nagrodę odebrał podczas uroczystości zorganizowanej w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Medale są przyznawane przez „Tygodnik Powszechny” za zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym. W tym roku oprócz ks. prof. Hellera medal otrzymała reżyserka Agnieszka Holland.

To nagroda przyznawana przez „Tygodnik Powszechny” przyznawaną od 1993 r., za „zmagania ze złem i uparte budowanie dobra w życiu społecznym”.

Budowa Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach rozpoczęta w sierpniu 2011 roku zakończyła się w ciągu zaledwie 16 miesięcy. Imponujący budynek z salą koncertową o świetnej akustyce robi wrażenie. Inwestycja, choć finansowana z kilku źródeł, nie chce liczyć wyłącznie na publiczne pieniądze i intensywnie szuka sponsorów. Umowę o wsparciu działalności Centrum podpisało właśnie z Grupą Azoty.

W Instytucie Administracyjno-Ekonomicznym PWSZ od roku akademickiego 2013/14 planowane są nowe specjalności studiów, które znacząco uatrakcyjnić mają ofertę edukacyjną uczelni, wyjść naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy i przyciągnąć nowych studentów.

Nagrody Akademii Telewizyjnej wręczono po raz 28. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Wręczono go w ratuszu podczas inauguracji obchodów 680. rocznicy lokacji miasta. Prezydent Ryszard Ścigała mówi, że wybór był oczywisty.

Podobnie jak w latach poprzednich, Stowarzyszenie Zamek Tarnowski wspólnie z XVI Liceum Ogólnokształcącym im. Armii Krajowej, rozpoczyna w marcu akcję edukacyjną Zamkomania, która w tym roku będzie przebiegała pod hasłem "680 lat miasta Tarnowa".

Nauka angielskiego dla pracowników Pogotowia w Tarnowie będzie sfinansowana z programu europejskiego.

Wartość inwestycji wyniesie ponad 47 milionów złotych, z czego 37 milionów to dofinansowanie z funduszy unijnych. W ramach rozbudowy powstanie m.in. hala sportowa i kryta pływalnia.

Laureat był zaskoczony już faktem wytypowania jego tekstu do nagrody, a później także samą nominacją.

Archiwalne