Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tuchowskie Muzeum bierze drugi oddech. Będą nowe pomieszczenia do ekspozycji zbiorów w wyremontowanym budynku Sokoła oraz osoba odpowiedzialna za organizację wystaw.

Sławna zagroda Felicji Curyłowej w małopolskiej "malowanej wsi" przez ponad rok była zamknięta dla turystów. Muzeum za ponad 1,2 miliona złotych na miejscu dawnej zagrody stworzyło mini skansen z dwoma malowanymi chatami wyposażonymi w zabytkowe sprzęty gospodarstwa domowego.

Ten remont da mieszkańcom Tarnowa pierwszą nowoczesną multimedialną wystawę o dziejach miasta. Wystawa powstanie w kamienicy przy tarnowskim Rynku, w której kiedyś znajdowała się główna siedziba tamtejszego muzeum. Dawne gabinety i sale wystawiennicze znikną, a pojawi się nowa przestrzeń ekspozycyjna. Remont jest już prawie na półmetku, przyznaje Andrzej Szpunar dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

W związku z zakończeniem obowiązywania okresu trwałości projektu unijnego i przejęciem w administrację Ośrodka Spotkania Kultur przez Dąbrowski Dom Kultury, od 15 stycznia zostają wprowadzone opłaty za zwiedzanie i usługę przewodnika.

Chatę z XIX wieku rozebrano na części i zrekonstruowano w centrum Zalipia tuż obok Zagrody Felicji Curyłowej.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie przygotowuje się do modernizacji i przeniesienia w to miejsce dodatkowo Chaty Stefanii Łączyńskiej, która również znajduje się na terenie Zalipia.

Siedziba: 10-16
Ratusz: 10-16
Muzeum Etnograficzne: 10-16
Zamek w Dębnie: 10-16
Muzeum W.Witosa w Wierzchosławicach: 10-15
Muzeum pamiątek po J.Matejce: 11-15

Serdecznie zapraszamy do Galerii „Panorama” na zajęcia dotyczące zwyczajów wielkanocnych połączone z wykonaniem pisanki z koralików i ozdoby z papieru.

Dzięki środkom otrzymanym w związku z 90-leciem, prace modernizacyjne prowadzone są między innymi w Dołędze. Tamtejszy dworek przechodzi gruntowny remont.

Fundacja „Trasa dla Bobasa” zaprasza do rozwiązania tych i wielu innych zagadek w czasie rodzinnej wycieczki do muzeum!

Archiwalne