Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Chcesz zobaczyć Tarnów jak na dłoni? Dzięki fotografiom lotniczym wykonywanym pod kątem 45 stopni, przy zastosowaniu kilku kamer, można obejrzeć dowolną część miasta z kilku stron. Aplikację z ukośnymi fotomapami miasta opracowała tarnowska firma MGGP Aero. 

Mundurowi przeprowadzą się do lokalu przy ulicy Brodzińskiego 14, gdzie jeszcze kilka lat temu mieścił się Dom Dziecka. Technicznie wszystko jest już niemal gotowe, ale w naszej dotychczasowej siedzibie przy Nadbrzeżnej Dolnej pozostanie jednak monitoring - mówi Krzysztof Tomasik, komendant straży miejskiej w Tarnowie.

Miejska plaża nad Wątokiem? A ponadto Strefa Aktywności w Mościcach, ścieżka rowerowa doliną rzeki Białej, czy rewitalizacja Parku Sanguszków i budowa Parku Westerplatte. To tylko niektóre pomysły mieszkańców zgłoszone w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. W sumie 20 zadań ma szansę na dofinansowanie z budżetu miasta. Zdecydują o tym mieszkańcy w głosowaniu, które rozpocznie się już 19 września. 

35 lat temu na Placu Katedralnym odsłonięto pierwszy w Polsce i na świecie pomnik Jana Pawła II, wykonany w brązie wg projektu Bronisława Chromego. 

25 VI 1929 - powstała nowa gmina Mościce z połączenia Dąbrówki Infułackiej i Świerczkowa. 

19 maja 2016 r. Fundacja Gloci nawiązała współpracę ze społecznością „Tarnów -ciekawostki, tajemnice, stare zdjęcia”w rezultacie czego mieszkańcy Tarnowa korzystając z aplikacji mobilnej Gloci mogą poznawać ciekawostki o historii, kulturze i tradycjach swojego miasta w trakcie codziennego życia.

Bartłomiej Babuśka, który oddał mandat radnego miejskiego w sierpniu, został konsulem honorowym Ukrainy. Tym samym potwierdziły się nasze wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia sprzed kilku miesięcy. 

Plac Morawskiego w Tarnowie odzyska nowy blask. 

Już jutro wszyscy, którzy odwiedzą centrum miasta będą mogli otrzymać kupony zniżkowe. „Akcja Rabatowa Wałowa Str.Art” – pod takim hasłem odbędzie się kampania, która jest wspólnym projektem magistratu i przedsiębiorców prowadzących swoją działalność handlowo - usługową przy ul. Wałowej. 

Wakacje na półmetku, nie jest to jednak powód do zmartwień. Przed nami sierpniowe atrakcje, które z pewnością przysporzą mieszkańcom wiele radości. Twórcy sztuk ulicznych z całej Polski przyjęli zaproszenie do naszego miasta.  Każdy znajdzie coś dla siebie.

Archiwalne