Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Ile można zarobić a ile stracić organizując sobie wakacje na własną rękę lub kupując je w biurze podróży? Na to pytanie stara się odpowiedzieć raport przygotowany przez Travelplanet.pl.

Mościce mają swój mural. Wielkoformatowy obraz powstał przy Komisariacie Policji Tarnów-Zachód na ulicy ks.Indyka i jest efektem warsztatów organizowanych przez Centrum Sztuki Mościce.

To, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się nierealne, stało się faktem - pochodząca ze Szczucina niewidoma biegaczka triumfowała w 9. edycji popularnego telewizyjnego show tanecznego. Do programu szła, by przełamywać stereotypy o niepełnosprawnych. Nie dość, że zrobiła to w imponującym stylu, to telewizyjna przygoda zmieniła wiele w jej osobistym życiu.

Znalezione podczas prac budowlanych kości ludzkie z dawnego cmentarza, zostały zabezpieczone i złożone w jednym miejscu.

Ogród Starych Odmian Banku Genów w Rzuchowej (gm. Pleśna) obudził się do życia po zimowym śnie. W nowym sezonie, za nami jest już kilka inicjatyw, jak dzień otwarty, w którym wzięło udział 150 osób, co jest rekordową frekwencją tego typu wydarzeń w Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej.

Spędzanie czasu wolnego do biznes, który generuje potężne przychody. Polacy są gotowi płacić całkiem spore sumy za rozrywkę i edukację. Jednak odpowiednio podane. Muzea z zakurzonymi eksponatami, do których nie można się nawet zbliżyć, gdy dojdzie się do nich w specjalnych kapciach, już od dłuższego czasu nie spełniają naszych oczekiwań. Jednocześnie, aby zetknąć się z atrakcyjnie zaprezentowaną ekspozycją, gotowi jesteśmy – poza zapłaceniem konkretnej kwoty za bilet – stać grzecznie w długiej kolejce…

Dobre wiadomości dla osób dzwoniących na zagraniczne numery. Od środy 15 maja mniej zapłacimy za połączenia międzynarodowe i SMS-y w UE. Zaczną wtedy obowiązywać nowe stawki maksymalne.

Zastanawiacie się, jakie polskie miasta zmieniły się najbardziej w ciągu ostatnich lat? Oto top 11 miejsc, których możecie nie poznać, jeśli dawno Was tam nie było.

8 maja obchodzony jest Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności, upamiętniające zakończenie II wojny światowej w Europie. W Tarnowie okupacja hitlerowska trwała od 7 września 1939 r. do 17 stycznia 1945 roku, kiedy do miasta wkroczyły oddziały Armii Czerwonej. Tamten ponury okres dokumentują fotografie z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zobaczcie jak w czasie wojny wyglądał Tarnów.

Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej – Zakład Aktywności Zawodowej „Słoneczne Wzgórze” zostało wyróżnione w konkursie architektoniczno-urbanistycznym „Lider Dostępności” organizowanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwa Urbanistów Polskich. Tarnowską placówkę wyróżniono w kategorii obiekt mieszkalny/hotelowy.

Archiwalne