Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Serwis Airbnb jeszcze przed Bożym Narodzeniem wprowadzi zmiany zażądane przez KE, w tym jasne ceny. Komisja oczekuje, że do końca roku do unijnego prawa dostosuje się też Facebook. W przeciwnym razie czekają go sankcje.

Tarnowianin Łukasz Maciejewski, autor książki „Aktorki. Odkrycia”, został tegorocznym laureatem Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „książka o tematyce filmowej”. Na uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się podczas 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wraz z nim nagrodę w tej kategorii - za tom „Od Munka do Maślony” – odebrała Barbara Hollender.

Ireneusz Węgłowski: 2018 jest kolejnym dobrym rokiem dla branży.

Trwają prace nad kolejnym historycznym muralem w Tarnowie. Malowidło powstaje u zbiegu ulic Mickiewicza i Starodąbrowskiej, a przedstawiać będzie wizerunek urodzonego w Tarnowie – hetmana Jana Tarnowskiego.

Na mapie Tarnowa pojawią się nowe nazwy - Zakątek Spycymira Leliwity i skwer księdza kapitana Piotra Gajdy. Tak podczas wczorajszej sesji, 10 września, zdecydowali tarnowscy radni.

Słynne tarnowskie "Słoneczko", czyli rzeźba znajdująca się na skwerze pomiędzy ulicą Lwowską i Jasną w Tarnowie, odzyskało dawny blask. O problemie zaniedbanej, brudnej i porośniętej mchem instalacji alarmowaliśmy na antenie Radia Kraków pod koniec kwietnia.

Ogłoszony został konkurs na wykonanie projektu pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego. Pomnik stanie przed budynkiem tarnowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego przy al. Solidarności, a na jego budowę zabezpieczono w miejskiej kasie 350 tysięcy złotych.

Już po raz czwarty z inicjatywy Fundacji Impuls Rozwoju, na dworcu PKP w Tarnowie upamiętniono rocznicę wybuchu bomby zegarowej z 28 sierpnia 1939 roku, który dla Tarnowa i jego mieszkańców rozpoczął tragiczny czas okupacji.

Internet i nowe technologie w coraz większym stopniu oddziałują na branżę turystyczną. W szybkim tempie rośnie przede wszystkim znaczenie internetowych kanałów sprzedaży.

Nad ranem znaleziono zwłoki na cmentarzu w Tarnowie. Ale spokojnie, to tylko początek powieści kryminalnej opartej na realiach Tarnowa z przełomu XVII i XVIII wieku.

Archiwalne