Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

XVIII-wieczny dwór i ogród Elżbiety i Krzysztofa Pendereckich w Lusławicach trafią w przyszłości pod opiekę państwa. List intencyjny w tej sprawie podpisano w poniedziałek w Europejskim Centrum Muzyki imienia wybitnego kompozytora.

To największa atrakcja turystyczne pogórza Ciężkowickiego. Tylko w ubiegłym roku odwiedziło ją ponad 100 tysięcy turystów. Mowa o rezerwacie przyrody Skamieniałe Miasto, który znajduje się zaledwie kilometr od centrum Ciężkowic, tuż przy drodze 977 Tuchów - Gorlice. To tu charakterystyczne formacje skalne swoim kształtem przywodzą na myśl zwierzęta, budynki czy sylwetki ludzi. Z roku na rok coraz więcej turystów decyduje się wejść na szlak pieszy wiodący przez Skamieniałe Miasto.

Co powiedzielibyście na podróż w stylu retro lokomotywą parową? W dniach 28-29 września będzie można takową podróż odbyć do Żabna oraz Tuchowa!

Wieża widokowa w Dąbrówce Szczepanowskiej to był strzał w dziesiątkę – mówi wójt gminy Pleśna i zapowiada, że to miejsce będzie jeszcze bardziej atrakcyjne dla turytów. Niebawem ma się tam pojawić m.in. wiata i miejsce do grillowania.

W Gromniku powstał Centralny Punkt Informacyjny Źródlanego Szlaku. W tym miejscu turyści będą mogli odpocząć oraz dowiedzieć się gdzie mogą aktywnie spędzić czas w regionie tarnowskim. Oficjalne otwarcie nowego obiektu odbyło się 21 lutego br.

Archeolodzy spodziewają się ciekawostek. W planowany na przełom marca i kwietnia remont ścisłego centrum Tarnowa wpisane są również prace archeologiczne.

Aby poprawić atrakcyjność turystyczną regionu tarnowskiego zrealizowano 20 inwestycji za prawie 13 milionów złotych. Turystom ma także pomóc przewodnik „20 pomysłów na oryginalny weekend", który właśnie się ukazał. Wydawnictwo jest dostępne na stronie i fanpage'u Tarnowskiej Organizacji Turystycznej.

Zapraszamy na pasjonujące spacery nowo powstałą ścieżką geologiczną w Lichwinie w gminie Pleśna. Trasa jest zlokalizowana przy drodze gminnej Lichwin-kamieniołom, a jej długość, to ok. 3 kilometry. Po drodze zobaczymy sporo atrakcyjnych obiektów.

Tarnowski sąd utrzymał w mocy wyrok bocheńskiego Sądu Rejonowego.

Ten remont da mieszkańcom Tarnowa pierwszą nowoczesną multimedialną wystawę o dziejach miasta. Wystawa powstanie w kamienicy przy tarnowskim Rynku, w której kiedyś znajdowała się główna siedziba tamtejszego muzeum. Dawne gabinety i sale wystawiennicze znikną, a pojawi się nowa przestrzeń ekspozycyjna. Remont jest już prawie na półmetku, przyznaje Andrzej Szpunar dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Archiwalne