Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnów po raz siódmy otrzymał tytuł „Gminy Przyjaznej Inwestorom”. Wyróżnienie to przyznawane jest gminom, w których w ostatnim roku zrealizowano inwestycje w ramach Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gratulacje oraz wyróżnienie odebrał w Krakowskim Parku Technologicznym Piotr Augustyński, zastępca prezydenta Tarnowa.

Jest jedyna w Polsce, w Tarnowie odbywa się dwa razy do roku. W rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz w maju – z okazji Dnia Flagi Państwowej RP, ulice zabarwiają się na biało – czerwono. – To już tarnowska tradycja, z której korzystają także inne miasta – mówi zastępca prezydenta Dorota Skrzyniarz.

W najbliższą sobotę na Rynku Starego Miasta w czeskiej Pradze, Polski Instytut organizuje "Polsko-czeski muzyczno-futbolowy wieczór".
Mieszkańcy Pragi oraz turyści z całego świata będą mogli wspólnie oglądnąć mecz Polska - Czechy transmitowany na telebimach z wrocławskiego stadionu a także wziąć udział w koncertach polskich i ukraińskich wykonawców: "Akurat" oraz "Voo Voo" z projektem "Voo Voo i Haydamaky" (polsko - ukraiński projekt z udziałem legendy polskiego rocka Wojciecha Waglewskiego oraz muzyków ukraińskich). Impreza na kilkadziesiąt tysięcy osób jest promowana m.in. w czeskim metrze.

Urząd Miasta Tarnowa po raz kolejny organizuje jedyną tego typu w Polsce akcję „Flaga na samochód”. Zainteresowanie rokrocznie jest coraz większe, dlatego tym razem przygotowano 5 tysięcy flag.

Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony jest w Polsce 2 maja, z okazji tego święta Magistrat zorganizował tarnowską akcję "Flaga na samochód". Małe flagi będą do odebrania od 26.04.2012 w Biurze Obsługi Mieszkańców UMT przy ul. Nowej 4 oraz przy ul. Mickiewicza 2. Tarnowskie Centrum Informacji również włącza się w akcję Tarnowska Flaga. W związku z tym w siedzibie Centrum przy Rynku 7 będzie możliwy odbiór samochodowych flag.

Archiwalne