Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Konferencja ta jest następstwem wieloletnich prac koncepcyjnych, prac przy dokumentacji projektowej i wreszcie prac budowlanych w ramach, których wreszcie oddane do użytku zostały pierwsze inwestycje tzw. „Źródlanego szlaku”.

Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała ponad 8,5 miliona złotych dofinansowania na realizację projektów, które mają uatrakcyjnić okolice Tarnowa i uwypuklić miejscowe walory turystyczne. Wartość projektu to ponad 14 milionów złotych.

Projekt ten został przewidziany w wersji testowej na 2018 rok. W przypadku powodzenia przedsięwzięcia planuje się rozbudowę oferty Tarnowskiej Karty Turystycznej (TKT) i poszerzenie ilości obiektów zaangażowanych w realizację projektu z obecnych 30 do blisko 100 w 2019 roku.

"W 2017 roku Tarnowska Organizacja Turystyczna realizuje 1 projekt w 
ramach środków KSOW. Projekt nosi tytuł "Praktyczne warsztaty oceny wina 
dla małopolskich winiarzy" i jest skierowany do środowiska rolników 
właścicieli winnic.

Walne zebranie członków Tarnowskiej Organizacji Turystycznej, które odbyło się 31 maja w Hotelu Tarnovia, przyniosło zmiany w składzie osobowym władz stowarzyszenia. 

Tarnowska Organizacja Turystyczna złożyła do UMWM wniosek o dofinansowanie projektu pn. Zintegrowany produkt turystyczny Subregionu Tarnowskiego "Trasy Rowerowe Pogórza". Jego całkowita wartość wynosi 14 163 313,49 zł, z czego 9 927 093,43 zł, miałoby stanowić dofinansowanie z RPO. 

Tarnowska Organizacja Turystyczna pozyskała w ostatnim czasie dofinansowanie z konkursów grantowych na realizację dwóch projektów regionalnych.

SmartSAD, aplikacja mobilna Tarnowskiej Organizacji Turystycznej zrealizowana przez firmę Altconnect została wyróżniona na gali Mobile Trends Award w kategorii 'podróże i komunikacja'. Nagrody Mobile Trends Awards przyznawane są corocznie przez kapitułę konkursową. W jej skład wchodzą eksperci ze świata IT oraz mobilnych technologii zaproszeni do współpracy przez organizatorów.

Tarnowska Organizacja Turystyczna przedstawia nowoczesny przewodnik po regionie tarnowskim - samrtSAD!

Marcin Pałach, dyrektor Tarnowskiego Centrum Informacji, będącego zakładem budżetowym samorządu Tarnowa, jednocześnie przewodniczący Forum Informacji Turystycznej przy Polskiej Organizacji Turystycznej, jest osobą znaną z dużej aktywności i kreatywności.

Archiwalne