Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Choć nie był tarnowianinem, Tarnów urzekł Go od pierwszego spotkania. Z pasją zgłębiał związane z miastem tajemnice, legendy i ciekawostki. 27 grudnia, w wieku 75 lat, zmarł redaktor Wiesław Karol Sąsiadowicz.

Jeszcze tylko do niedzieli 28 września czekamy na zgłoszenia miejsc, które będą walczyły o zdobycie certyfikatu Miejsce przyjazne maluchom w TARNOWIE. Po tym terminie rozpoczniemy weryfikację, która zakończy się w niedzielę 12 października. Ci, którzy nie zdążyli jeszcze przesłać swoich zgłoszeń, mają już na to niewiele czasu!

Gospodarstwo Agroturystyczne i Ogródek Letni "Filipówka na Podlesiu" w Uniszowej (gmina Ryglice) serdecznie zaprasza na plenerową potańcówkę, która odbedzie się 16 sierpnia 2014r., godz. 19.00.

Gospodarstwo Agroturystyczne i Ogródek Letni "Filipówka na Podlesiu" w Uniszowej (gmina Ryglice) serdecznie zaprasza na plenerową potańcówkę, która odbedzie się 26 lipca 2014r., godz. 19.00.

28 czerwca 2014 r., godz. 19.00 w Uniszowej - Gospodarstwo Agroturystyczne "Filipówka na Podlesiu"organizuje pierwszą plenerową potańcówkę.

 

Duże ułatwienie dla mieszkańców, korzystanie z szaletów miejskich jest teraz w Tarnowie bezpłatne. Mowa o ubikacjach zlokalizowanych przy ulicach Klikowskiej i Kwiatkowskiego (zajezdnia autobusowa), na placach Kościuszki i Łaziennym oraz w Parku Strzeleckim.

Już w niedzielę, 12 stycznia, zagra w całej Polsce Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W Tarnowie trwają ostatnie przygotowania do tego wydarzenia. W tym roku potrwa ono w sumie trzy dni. Szczegóły na plakatach oraz www.kultura.tarnow.pl

Czytanie wszędzie i o każdej porze? Teraz to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki inicjatywie Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) i Urzędu Miasta m.in. na przystankach i w tarnowskich autobusach komunikacji miejskiej jeszcze w tym tygodniu pojawią się plakaty promujące akcję „Książkobranie”.

Od 12 listopada będzie można parkować bez karty parkingowej, której zakup nastręczał kierowcom mnóstwo problemów.

Tarnowianie nie zawiedli - tak dwa dni kwestowania podsumowują członkowie Komitetu Opieki nad Starym Cmentarzem w Tarnowie.

Archiwalne