Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tarnowskie Biuro Wystaw Artystycznych zajęło dziewiąte miejsce rankingu najlepszych polskich galerii sztuki, przygotowanym przez tygodnik "Polityka”. Autor rankingu, dziennikarz Piotr Sarzyński, specjalizujący się w problematyce kulturalnej i popularyzacji sztuki, docenił BWA między innymi za „wytrwałe i skuteczne budowanie więzi między mieszkańcami a estetyką”.

 

Architektura jest w Tarnowie ważna, kształtuje charakter miasta.

M.in. z tego powodu część programu BWA poświęcona jest tej dziedzinie sztuki.

Miło nam, że BWA - jako wydawca książek poświęconych architekturze - zostało zaproszone na warszawską edycję targów BAZARCH.

Trwa XVII edycja plebiscytu „Modernizacja roku”. Do konkursu zgłoszona została także jedna z tarnowskich inwestycji – odrestaurowany pałacyk Bractwa Strzeleckiego.

Swoje głosy można oddawać na stronie organizatora pod adresem http://www.modernizacja-roku.pl/plebiscyt. Pałacyk został umieszczony w zakładce „Kultura”.

Miło nam poinformować, że ogłoszone zostały wyniki odwołań w Programie MKiDN 2012 – Priorytecie Wydarzenie artystyczne: Sztuki wizualne, w wyniku których BWA w Tarnowie otrzymało dofinansowanie na wystawę „Sen jest drugim życiem” w wysokości 70.000,00 zł.

Archiwalne