Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Jeden z najstarszych zegarów mechanicznych w Małopolsce od dwóch miesięcy nie działał, bo w efekcie uszkodzenia schodów prowadzących na wieżę, nie dało się go nakręcić. Niestety, remont wejścia opóźniał się więc Andrzej Szpunar - dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie, które zarządza Ratuszem - postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Fotorelacja z Tarnowa wykonana przez blogera z Francji.

Od dziś (17 lipca) w galerii „Panorama” na dworcu kolejowym w Tarnowie prezentowane będą wszystkie znajdujące się w zbiorach tarnowskiego Muzeum Okręgowego fragmenty „Panoramy Siedmiogrodzkiej”. Wernisaż wystawy odbędzie się o godzinie 18.00. Będzie to także okazja do pokazania zakupionego w ostatnich tygodniach, kolejnego fragmentu działa Jana Styki „Atak węgierskich huzarów z pułku Vilmosa i Koburga". 

Hipopotamy wyrzeźbione przez artystę Józefa Wilkonia można już oglądać na Rynku!
To stworzona specjalnie dla Tarnowa rodzina hipopotamów. Znajdują się na niebieskiej „wodzie” tuż przy Ratuszu od ulicy Katedralnej. Zwierzaki są dziełem Józefa Wilkonia – wybitnego ilustratora i rzeźbiarza, który z uwagi na swoją rodzinną historię ma szczególny sentyment do Tarnowa: Mam nadzieję i życzenie, że zwierzaki, które przygotowałem zaaklimatyzują się w Tarnowie.

Na tarnowskim Rynku pojawią się rzeźby sławnego artysty i rysownika Józefa Wilkonia. Będzie to rodzina drewnianych hipopotamów. Artysta zgodził się wykonać figury specjalnie dla Tarnowa, bo - jak mówi - Ewa Łączyńska-Widz z tarnowskiej galerii Miejskiej, jest on zauroczony tarnowską starówką.

Już za tydzień w Tarnowie będzie można po raz pierwszy w historii obejrzeć wszystkie zebrane przez muzeum okręgowe fragmenty Panoramy Siedmiogrodzkiej .Obrazy prezentowane będą w galerii na tarnowskim dworcu PKP. Tam ma być ich stałe miejsce na najbliższe tygodnie. Kiedyś w mieście były plany budowy rotundy dla fragmentów Panoramy Siedmiogrodzkie,j niestety nigdy nie doszło to do skutku - przyznaje Andrzej Szpunar dyrektor tarnowskiego muzeum okręgowego

Setki mieszkańców z całego kraju bawią się przy polskiej piosence. Cale Stare Miasto nuci od dziś najlepsze polskie kawałki. I tak będzie przez cały tydzień. To ruszył festiwal Tarnów Polskiej Piosenki.  Imprezę zorganizowali  Radio RDN Małopolska, Urząd Miasta Tarnowa i Tarnowskie Centrum Kultury.

Zabytkowe ruiny na górze św. Marcina w Tarnowie po latach doczekają się wreszcie projektu konserwatorskiego. Badania finansuje magistrat.

Dla miłośników historii jest miejscem, gdzie rozegrało się wiele spektakularnych wydarzeń w naszych dziejach. Dla kibiców to filar polskiego żużla. Znawcy gospodarki widzą w nim ostoję polskiego przemysłu chemicznego. Ponadto jest najcieplejszym miejscem w Polsce. O jakim mieście mowa?

W dniach od 9 lipca do 16 lipca 2017 roku w sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku odbędzie się  tygodniowy odpust.

Archiwalne