Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Remont fasady tarnowskiego kina Marzenie zakończony. Trwające blisko dwa miesiące prace obejmowały renowację ściany frontowej, która ma nowy wygląd i kolor. Pojawił się także 6,5 metrowy, gięty neon nawiązujący do tradycji reklamy powojennej Polski

Tarnowski ratusz widziany w kałuży, a wszystko dzięki zdjęciu tarnowskiego fotoreportera Artura Gawle. Zdjęcie zrobione z tak nietypowej perspektywy będzie można niebawem zobaczyć w chodniku obok Tarnowskiego Centrum Informacji pod szklaną szybą.

Miasto Tarnów zajęło wysoką, czwartą lokatę w grupie miast na prawach powiatu w IV edycji Rankingu Zdrowia Polski, przeprowadzonym przez Dziennik Gazetę Prawną. W konkursie na najzdrowszy samorząd uczestniczyło 46 powiatów oraz 27 miast na prawach powiatu. Badanie wykonane zostało w oparciu o trzy kategorie.

Piątka przyjaciół z Tarnowa już za kilka tygodni rozpocznie niezwykłą podróż. W 43 dni mają zamiar odwiedzić 10 europejskich państw. Kontynent przemierzać będą 33-letnim volkswagenem T3. Samochód jest obecnie przygotowywany do pokonania trasy liczącej ponad 10 tysięcy kilometrów.

Dobre wiadomości dla romantyków i nie tylko. Można już korzystać z kładki nad Wątokiem w Tarnowie, na barierkach której zakochani zostawiali kłódki ze swoimi inicjałami. W lutym, rozpoczął się remont generalny będącego w katastrofalnym stanie mostku.

Zakup kolejnego fragmentu Panoramy Siedmiogrodzkiej planuje Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Będzie to możliwe dzięki dotacji w budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 34 tysięcy złotych. Pozostałą część kwoty niezbędnej do dokonania zakupu muzeum zamierza pozyskać z dotacji Urzędu Marszałkowskiego i od sponsorów.

Krakowscy franciszkanie przekazali prezydentowi Andrzejowi Dudzie relikwie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, który urodził się w Zawadzie koło Tarnowa. Zakonnik został zamordowany w Peru przez lewicową partyzantkę. W 2015 roku beatyfikował go papież Franciszek. W uroczystości przekazania relikwii uczestniczyła też rodzina błogosławionego.

Jesienią w dawnym internacie położonym na terenie Parku Sanguszków rozpocznie działalność największe w Małopolsce centrum rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Akt erekcyjny został oficjalnie podpisany i wmurowany w budowane Centrum Rehabilitacji Społecznej i Zawodowej oraz Subregionalne Centrum Wsparcia Opiekunów Osób Niesamodzielnych przy ul. Sanguszków 28A w Tarnowie.

Miło nam poinformować, że aktorka naszego teatru, pani Katarzyna Pośpiech, została laureatką Nagrody LOŻA 2017 przyznawanej przez krakowski oddział Związku Artystów Scen Polskich za rolę Małej Mi w spektaklu „Lato Muminków” w reżyserii Barbary Wiśniewskiej. 

Grekokatolicy będą mogli się modlić w kościele akademickim św. Józefa przy ul. Dwernickiego 1 w Tarnowie. W niedzielę będą tam odprawiane Msze św. w języku ukraińskim i w obrządku greckokatolickim.

Archiwalne