Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Nowoczesna flota komfortowych autobusów PKS POLONUS jest świetnym sposobem na wygodne i bezpieczne podróżowanie po całym kraju. Tym razem wyruszymy ze stolicy przez Mazowsze, Góry Świętokrzyskie, Kotlinę Sandomierską, beskidzkie pogórza do Polańczyka nad Jeziorem Solińskim  w Bieszczadach.

Przewoźnik Marcel zapowiada nową trasę. Zielone autobusy dotrą ze stolicy Podkarpacia przez Dębice do Tarnowa. Firma informuje że trasę będą obsługiwać nowe pojazdy.
Od 1 marca Voyager zawiesił kursy na wyżej wymienionej linii.

Ponad 13,7 mln zł kosztować będzie budowa dwóch Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) przy autostradzie A4 między Rzeszowem a Tarnowem. W ramach inwestycji powstaną m.in. parkingi i toalety. MOP-y mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Za darmo pociągiem po całej Słowacji - również Polacy mogą korzystać z tego przywileju. Mimo to ciągle niewielu z nas korzysta z tej możliwości.

Województwo małopolskie słynie z przepięknie położonych linii kolejowych. Za takie można uznać m.in. trasy Sucha Beskidzka – Żywiec, Sucha Beskidzka – Rabka Zdrój – Zakopane, Chabówka – Nowy Sącz, Tarnów – Nowy Sącz – Muszyna – Krynica. Jedną z możliwości „turystycznego” wykorzystania takich tras mogą być wagony panoramiczne obsługujące regularne połączenia kolejowe.

Lux Express wszedł na polski rynek 5 marca zeszłego roku. Estoński przewoźnik autokarowy podsumowuje dla nas swój pierwszy rok działalności. Wyniki są bardzo zachęcające. – Polacy lubią podróżować i wielu z nich przekonało się, że przejazd autobusem w komfortowych warunkach potrafi być alternatywą dla pociągu, a nawet samolotu –zauważa Hannesa Saarpuu, prezes firmy.

Prezesi Ryanaira, easyJet, Air France-KLM, IAG i niemieckiej Lufthansy ogłosili w środę w Amsterdamie otwarcie stowarzyszenia i grupy lobbingowej Airlines For Europe. Chcą od UE większej liberalizacji i zmian w przepisach. Ich pierwszym celem jest zmniejszenie opłat lotniskowych (najlepiej ustawowo – przez nakaz Komisji Europejskiej), co otworzy możliwości do tańszych przelotów po Europie.

Bilet kolejowy ważny także w komunikacji miejskiej

Na trasie Kraków Główny – Płaszów - Kraków Główny pasażerowie posiadający ważny bilet na pociąg Przewozów Regionalnych, mogą bezpłatnie przejechać także komunikacją miejską. Ułatwienie zostało wprowadzone na czas prac inwestycyjnych prowadzonych przez PKP i obowiązuje od 1 stycznia 2016. Od lutego będą mogli z tego skorzystać także pasażerowie Kolei Małopolskich.

2 Stycznia 2016 r. PKS Polonus uruchomił nową linię z Warszawy do malowniczej miejscowości Polańczyk. Ta trasa to nie lada gratka dla kuracjuszy okolicznych sanatoriów uzdrowiskowych. Prowadzi bowiem przez Skarżysko Kamienną, Busko-Zdrój, Tarnów, Krosno, Iwonicz-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Sanok i Lesko do ulicy Zdrojowej w Polańczyku.

Najszybszy pociąg w Polsce – EIP „pendolino” od dziś codziennie (oprócz sobót) wyjeżdża z Tarnowa o 6.47. W Krakowie jest po 56 minutach, w Warszawie Centralnej o 10.05 (3h 18 min) a w Gdańsku o 13.06 (6h 19 min). W drodze powrotnej wyjeżdża z Gdańska o 17.00, z Warszawy o 19.55 a z Krakowa o 22.17. Na zmodernizowany dworzec w Tarnowie wjeżdża o 23.12. w drugiej połowie 2016 r., jak zakończą się wszelkie remonty na trasie, ma być jeszcze szybciej.

Archiwalne