Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Do Tarnowa z Warszawy za 10 PLN a z Kielc za 5!

PKS Warszawa na swojej stronie internetowej rekomenduje Tarnów jako jedno z kilku miast godnych polecenia. Jest to efekt współpracy Tarnowskiego Centrum Informacji i PKS Warszawa.

Szczyt sezonu turystycznego upływa pod znakiem wielkiego remontu. Okolice terminalu są rozkopane, bo trwa budowa nowej hali przylotów. Inwestycja wchodzi w decydującą fazę, co ma spory wpływ na komfort tych, którzy na lotnisko przyjeżdżają. Dodatkowym utrudnieniem jest brak połączenia kolejowego Kraków-Balice. Linia ma być gotowa w przyszłym roku.

O jego powstaniu mówi się już kilkanaście lat. Brakuje jednak dobrego pomysłu i pieniędzy na budowę.

Pomimo remontów na torach a tym samym mniejszej przepustowości na odcinku Tarnów – Kraków, kolej wprowadziła kolejne tanie, bezpośrednie połączenia Tarnowa ze stolicą. Obecnie tarnowianie do Warszawy a mieszkańcy stolicy na weekend czy urlop do Tarnowa i regionu mogą bezpośrednio dojechać następującymi pociągami:

Od 1 czerwca br., Przewozy Regionalne uruchomią nowy pociąg InterRegio 'Nikifor" relacji: Warszawa Wschodnia - Krynica - Warszawa Wschodnia. Pociąg zatrzyma się w Tarnowie.

Archiwalne