Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Pokaż miniatury Tarnowski "szlak lodowy" to przede wszsytkim ulica Wałowa, Plac Sobieskiego i Rynek. Różnorodne smaki, lody włoskie i gałkowe, puchary. Do wyboru, do koloru. Smacznego!

Za niespełna dwa lata tarnowska starówka będzie jeszcze piękniejsza. Po gruntownym remoncie zabytkowej kamienicy przy ul. Rynek powstanie tu Tarnowski Park Doświadczeń. Z kolei przy ul. Wałowej zaplanowano utworzenie Multimedialnego Centrum Artystycznego. Środki unijne pozwolą także wyremontować kilka ulic w centrum oraz dokonać renowacji murów miejskich i małych schodów przy ul. Bernardyńskiej. To nie wszystko. Miłośnicy sportów zyskają w mieście obiekt, w którym znajdą się boiska do piłki nożnej, ręcznej, koszykówki, siatkówki czy squasha. W sportowym centrum powstanie także siłownia i gabinety spa.

Trwają ostatnie przygotowania do uroczystości poświęcenia i wprowadzenia kopii cudownego wizerunku Matki Bożej Łaskawej z Lwowa do dolnego kościoła przy ul. Urszulańskiej.

Do końca roku będzie jeździł ulicami Tarnowa i promował 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jeden z autobusów miejskiego przewoźnika został właśnie specjalnie oklejony, by przypominać, że to Tarnów rości sobie prawo do tytułu pierwszego, niepodległego miasta w 1918 roku.

Łazienki mineralne, tężnia, ogród sensoryczny czy leśne kładki i alpinarium. Podtarnowskie Ciężkowice czeka rewolucja. Powstaje tam Park Zdrojowy. Niezwykłe miejsce ulokowane będzie na wzgórzu Rakutowa.

97-letni pułkownik Mieczysław Korczak odebrał tytuł honorowego obywatela Tarnowa. Urodził się w Połańcu, mieszkał w Warszawie, ale od ponad 60 lat związany jest z Tarnowem.

Rynek, Plac Rybny, Wielkie Schody, małe kawiarnie i… dworzec kolejowy – to według młodych ludzi najciekawsze miejsca w Tarnowie.

"Tarnów - pierwsze niepodległe" - taki napis znajduje się na stemplu okolicznościowym, który dostępny jest już w Tarnowskim Centrum Informacji.

W najbliższą sobotę, 21 kwietnia, w BWA odbędzie się koncert, podczas którego słuchaczom przyda się… koc lub karimata. Koniecznie należy mieć przy sobie obuwie zastępcze, obowiązuje też limit wieku. W koncercie mogą uczestniczyć dzieci od sześciu miesięcy do trzech lat i ich rodzice. Wstęp dla dzieci jest bezpłatny, dla dorosłych kosztuje 20 złotych.

Ciężkowice od lat starają się o środki na tę inwestycję. Udało się w tym roku. Gmina dostała na budowę parku ponad 15 milionów złotych ze środków europejskich. Za te pieniądze na ponad 8 hektarach wybuduje alejki spacerowe, ogród sensoryczny, wrzosowisko i strefę uzdrowiskową w formie basenów wykorzystujących źródła siarczkowe, które występują na terenie gminy Ciężkowice.

Archiwalne