Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Miasta-ogrody, miasta przyszłości, miasta śmierci. Kilka pocztówek z dziejów kultury Tarnowa. Na początku była wieś, aż na mocy przywileju królewskiego Spycimir herbu Leliwa, wojewoda krakowski lokował miasto.

Dwóch młodych tarnowskich kapłanów rozpocznie w lipcu pracę na Kubie. Ten komunistyczny kraj to zupełnie nowy kierunek misyjny diecezji tarnowskiej.

14 czerwca minie 78 lat od wywiezienia z Tarnowa pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz. W środę zainaugurowano obchody rocznicowe. Przed pomnikiem upamiętniającym te wydarzenia spotkali się kombatanci, żołnierze AK, przedstawiciele służb mundurowych, władze miasta i samorządowcy.

Wczoraj (10.06.2018) Grupa CHARLOTTE z V LO w Tarnowie otrzymała „PRIX DU PUBLIC” - „Nagrodę Publiczności” na Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm - Zielona Góra 2018.

Miasto Tarnów otrzymało licencję TVP na organizację niekomercyjnej strefy kibica w czasie trwania meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018.

Kayak.pl od wielu lat z uwagą przygląda się współczesnym trendom podróżowania i na tę okoliczność opublikował kilka dni temu Mobile Travel Report 2018.

To jedna z tych historii, w którą trudno uwierzyć, ale jest prawdziwa. W ścianie domu jednego z gospodarstw rolnych w Olszynach w gminie Rzepiennik Strzyżewski przez 100 lat tkwił pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej.

Remont fasady tarnowskiego kina Marzenie zakończony. Trwające blisko dwa miesiące prace obejmowały renowację ściany frontowej, która ma nowy wygląd i kolor. Pojawił się także 6,5 metrowy, gięty neon nawiązujący do tradycji reklamy powojennej Polski

Tarnowski ratusz widziany w kałuży, a wszystko dzięki zdjęciu tarnowskiego fotoreportera Artura Gawle. Zdjęcie zrobione z tak nietypowej perspektywy będzie można niebawem zobaczyć w chodniku obok Tarnowskiego Centrum Informacji pod szklaną szybą.

Archiwalne