Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Trwa remont starej siedziby tarnowskiego muzeum okręgowego i już po pierwszych tygodniach pojawiły się pierwsze ciekawe odkrycia. Jedna ze ścian w gabinecie dyrektora pod warstwą tynku skrywała... renesansowe polichromie.

Ma 10 metrów szerokości, 2 i pół metra wysokości i ma przypominać o Bitwie pod Łowczówkiem z 1914 roku. Na terenie tarnowskiego OHP przy ulicy Mościckiego powstał mural historyczny.

Miasta-ogrody, miasta przyszłości, miasta śmierci. Kilka pocztówek z dziejów kultury Tarnowa. Na początku była wieś, aż na mocy przywileju królewskiego Spycimir herbu Leliwa, wojewoda krakowski lokował miasto.

Dwóch młodych tarnowskich kapłanów rozpocznie w lipcu pracę na Kubie. Ten komunistyczny kraj to zupełnie nowy kierunek misyjny diecezji tarnowskiej.

14 czerwca minie 78 lat od wywiezienia z Tarnowa pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz. W środę zainaugurowano obchody rocznicowe. Przed pomnikiem upamiętniającym te wydarzenia spotkali się kombatanci, żołnierze AK, przedstawiciele służb mundurowych, władze miasta i samorządowcy.

Wczoraj (10.06.2018) Grupa CHARLOTTE z V LO w Tarnowie otrzymała „PRIX DU PUBLIC” - „Nagrodę Publiczności” na Festiwalu Francuskojęzycznych Filmów Krótkometrażowych FrankoFilm - Zielona Góra 2018.

Miasto Tarnów otrzymało licencję TVP na organizację niekomercyjnej strefy kibica w czasie trwania meczów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA 2018.

Kayak.pl od wielu lat z uwagą przygląda się współczesnym trendom podróżowania i na tę okoliczność opublikował kilka dni temu Mobile Travel Report 2018.

To jedna z tych historii, w którą trudno uwierzyć, ale jest prawdziwa. W ścianie domu jednego z gospodarstw rolnych w Olszynach w gminie Rzepiennik Strzyżewski przez 100 lat tkwił pocisk artyleryjski z czasów I wojny światowej.

Archiwalne