Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Wydarzenie zainaugurowało tradycyjnie spotkanie modlitewne w Zbylitowskiej Górze - na największym na terenie Polski cmentarzu ofiar Holocaustu. Podczas II wojny światowej w tamtejszym lesie Buczyna zamordowano około 8 tys Żydów.

14 czerwca minie 78 lat od wywiezienia z Tarnowa pierwszego transportu więźniów do KL Auschwitz. W środę zainaugurowano obchody rocznicowe. Przed pomnikiem upamiętniającym te wydarzenia spotkali się kombatanci, żołnierze AK, przedstawiciele służb mundurowych, władze miasta i samorządowcy.

17-18 czerwca 2018 r. Muzeum Armii Krajowej odwiedzi Tarnów. Na Rynku stanie mobilna wystawa prezentująca pamiątki i dokumenty dotyczące Akcji „Burza” przeprowadzonej w 1944 roku przez żołnierzy AK.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie oraz Komitet Opieki nad Zabytkami Kultury Żydowskiej
w Tarnowie zapraszają na kolejną edycję Dni Pamięci Żydów Galicyjskich „Galicjaner Sztetl” (14-24 czerwca br.).

XXIV PUCHAR TARNOWA MTB 2018 - to najstarszy w Polsce cykl zwodów w kolarstwie górskim. Już 9-go czerwca zapraszamy na kolejną edycję do Zbylitowskiej Góry.

Maryla Rodowicz, Natalia Kukulska, Sarsa, Mateusz Ziółko, Złoty Maanam – największe wydarzenie muzyczne w Tarnowie, czyli Tarnów Polskiej Piosenki Festival 2018 zbliża się wielkimi krokami! Wielkie gwiazdy polskiej sceny muzycznej i wyśmienita zabawa – to jeden z pomysłów na pobudzenie miasta do życia.

Dzień Dziecka Tarnowie i regionie zapowiada się ciekawie. Różne instytucje przygotowały atrakcje dla najmłodszych i ich rodziców. Sprawdź je!

Wiosna szybko przywitała nas zielenią i na dobre w krajobrazie, a to znak, że nadszedł czas, aby na łonie natury rozpocząć liryczne spotkania.

Już po raz 20. Małopolski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza krakowian i gości do uczestnictwa w Małopolskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego. W tym roku odbędą się one pod hasłem „Wolność krzepi!” – poznamy miejsca i bohaterów ściśle związanych z XX–leciem międzywojennym.

Koncerty, konkursy, zwiedzanie radia i wyśmienita zabawa. To wszystko i wiele więcej czeka na słuchaczy Radia RDN w maju podczas radiowego pikniku i odlotowego dnia dziecka z symulatorem lotu!

Archiwalne