Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Tegoroczna, 32. edycja festiwalu odbędzie się w terminie od 21 do 28 kwietnia w jednym z najstarszych działających kin w Polsce, w tarnowskim Marzeniu (od 1913 roku, ul. Staszica 4). Do konkursu wybranych zostało 12 tytułów.

Dziesięć miast, w tym Tarnów, rywalizuje o to, w którym z nich odbędzie się bezpłatny koncert Quebonafide, jednego z najpopularniejszych polskich raperów. O wyborze zdecyduje liczba głosów, oddanych na poszczególne miasta. Fani mogą głosować do 23 kwietnia na www.redbullmusic.pl/quebonafide.

Czy Ukraina wykorzysta możliwości, które daje współpraca z UE i innymi krajami? Jakie działania powinien podjąć Kijów i jego europejscy partnerzy, żeby zapewnić stały rozwój kraju i jego integrację z Zachodem? – na te i inne pytania odpowiadają eksperci podczas trwającego XI Forum Europa-Ukraina – jednego z kluczowych wydarzeń organizowanych przez Instytut Studiów Wschodnich i Województwo Podkarpackie.

W 2018 r. National Geographic świętuje 130. urodziny. Z tej okazji redakcja polskiej edycji miesięcznika zaprasza Czytelników do wspólnych obchodów.

Ferie w Małopolsce za pasem – w naszym regionie wystartują one już lada dzień, a dokładnie to w najbliższy poniedziałek, 12 lutego. Dla wszystkich tych, którzy nie mają jeszcze pomysłu na zimowy wypoczynek, przygotowaliśmy kilka propozycji instytucji kultury Województwa Małopolskiego. Jedno jest pewne – w całym regionie nie będzie można narzekać na nudę!

Walentynkowy klimat w Tarnowie

Co robić w okresie świąteczno - noworocznym? Gdzie warto się wybrać? 

Propozycje sylwestrowe w Tarnowie i regionie.

Fabryka Przyszłości zaprasza w środę, 20 grudnia o godz. 10.00 na fotospacer, którego przewodnikiem będzie Lidia Jaźwińska, niestrudzona reporterka codziennego życia Tarnowa i jego mieszkańców, założycielka Niezależnego Serwisu Informacyjnego KADR.
Spacer będzie szansą do przezwyciężenia obawy przed wyzwaniem, jakim jest fotografia, a równocześnie okazją do podpatrzenia życia miasta przez obiektyw aparatu fotograficznego. Pani  Lidia podpowie, na co zwracać uwagę wykonując zdjęcia oraz jak i gdzie szukać ciekawych kadrów.

Takie hasło przyświecało studentom Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej, którzy przedstawili propozycje rozwiązań architektonicznych dla wybranych obszarów Tarnowa, które można zobaczyć w trakcie trwającej od 14 grudnia do 20 stycznia wystawy „Tarnów przyszłości”.

Archiwalne