Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Kolejna niedziela, kolejna nowość z małopolskiego lotniska. Od 22 maja polecimy bezpośrednio nad Morze Czarne.

Brak aktywności zawodowej, rozluźnienie więzi rodzinnych, samotność, aż w końcu brak perspektyw i sensu – tak przez wielu postrzegana jest starość. Jednak jesień życia wcale nie musi przybierać szarych barw. Dzięki dofinansowaniu z budżetu województwa – 700 tys. zł – jeszcze w tym roku uda się zrealizować projekty, które zaktywizują seniorów, zaangażują ich w działalność na rzecz środowisk lokalnych, pozwolą im poszerzyć horyzonty czy realizować pasje. A wszystko to jest możliwe dzięki konkursowi związanemu z przeciwdziałaniem wykluczeniu osób starszych w Małopolsce. Zainteresowani mogą składać oferty do 23 lutego.

Norweska tania linia lotnicza Norwegian uruchomi od 26 marca tego roku połączenie z Krakowa do stolicy Finlandii, Helsinek. Będzie to drugi przewoźnik oferujący taką trasę, po fińskich liniach lotniczych Finnair.

W Pekinie wręczono w poniedziałek doroczne, prestiżowe nagrody turystyczne National Tourism Award. W kategorii „Najbardziej popularne cele podróży w 2017 roku” jednym z dziesięciu laureatów została Polska.

W ubiegłym roku nasz region odwiedziło blisko 16 mln osób. Zostawili tu 13,5 mld złotych. Wyjechali zadowoleni i chcą wrócić.

– Zastanawiam się, kiedy przyjdzie taki moment, gdy ruch turystyczny w Małopolsce zmaleje. Stale rosnąca liczba odwiedzających nasz region cieszy, ale przecież są granice tego wzrostu – mówi Leszek Zegzda, odpowiedzialny za turystykę w zarządzie województwa…

W życie wchodzą nowe przepisy, w myśl których nie będziemy obciążani dodatkowymi kosztami przy płaceniu za bilety lotnicze albo rozliczaniu rezerwacji hotelowych. Słyszeliście o unijnej dyrektywie PSD II? Ten akt prawny, uchwalony w 2015 (wszedł w życie w styczniu 2016, państwa Europejskiego Obszaru Gospodarczego miały czas na jego implementację do 13 stycznia 2018) reguluje m.in. kwestie związane z usługami płatniczymi w Internecie. Oprócz wprowadzenia zabezpieczeń tych płatności, jak czytamy w branżowych serwisach…

Branża hotelarska w 2018 roku będzie zmieniać się szybciej niż kiedykolwiek - wynika z raportu "Trends 2018" przygotowanego przez Profitroom, która postanowiła po raz kolejny przeanalizować trendy rynkowe i wskazać najważniejsze wyzwania czekające rynek w najbliższych dwunastu miesiącach.

Polscy przewodnicy będą mogli wziąć udział w programie doskonalenia zawodowego akredytowanym przez Światową Federację Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych. Szkolenie trwa 7 dni i koncentruje się na zapoznaniu uczestników ze standardami pracy przewodnika turystycznego, opracowanymi przez WFTGA.

Zagraniczny Ośrodek Polskiej Organizacji Turystycznej w Nowym Jorku uczestniczył w interesującej, międzynarodowej konferencji, zorganizowanej przez Signature Travel Network.  Konsorcjum, które  skutecznie udowadnia, że moda na samodzielne planowanie i organizowanie wyjazdów i zakup usług turystycznych za pośrednictwem internetu, nie oznacza dla biur turystycznych epoki schyłku. Posiadają one coś, na co rośnie popyt.

Po wdrożeniu w 2016 roku nowego regulaminu certyfikacji informacji turystycznej i nadaniu certyfikatów 370 punktom informacji turystycznej, Polska Organizacja Turystyczna zrealizowała w wysokim sezonie letnim 2017 obszerne badanie informacji turystycznej. Tajemniczy klient sprawdzał funkcjonowanie „it” zarówno na płaszczyźnie elektronicznej, jak i poprzez wizyty osobiste.

Archiwalne