Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Od poniedziałku 21 listopada 2016 od godz. 8:00, w związku z przebudową, zostanie zamknięty przejazd kolejowy na okres około 2 tygodni. W związku z zamknięciem przejazdu, zmieni się trasa kursów linii 31 wykonywanych do Szpitala Św. Łukasza i do Woli Rzędzińskiej.

Na stronie internetowej PKP Intercity ukazała się informacja, iż przewoźnik „rusza” z jesienną edycją akcji „Strefa Kulturalnego Podróżowania”. Mówiąc ściślej, w pociągach, które ruszają ze stacji, wyświetlane są od listopada poglądowe filmiki poruszające drażliwe tematy poprawności zachowań pasażerów. Filmy emitowane są też na wybranych dworcach i w internecie.

Świętujące 15-lecie swojej działalności, Przewozy Regionalne przygotowały kolejną promocję. Na pasażerów czeka pula 1500 biletów za złotówkę, które można kupić za pośrednictwem internetowych kanałów sprzedaży.

PolskiBus.com nawiązuje współpracę partnerską z firmą Ideal Travel, w ramach której mieszkańcy m.in. Tarnowa otrzymają codzienne połączenia do Lwowa i 6 innych ukraińskich miast.

Za sprawą spółki SKPL Cargo po 16 latach pociągi pasażerskie mogłyby wrócić na linię z Tarnowa do Dąbrowy Tarnowskiej, a w przyszłości być może także na trasę do Szczucina. Kosztowałoby to jednak samorządy ponad milion dwieście tysięcy złotych rocznie. Pokrycie około 70 procent kosztów zadeklarował Urząd Marszałkowski. Samorządowcy z Powiśla mają jednak wątpliwości, czy kolej na tej trasie ma szansę na przyciągnięcie podróżnych.

Od wczoraj ostatnia korekta rozkładu jazdy w tym roku. Zmiany są kosmetyczne. Szczegóły dot. odjazdów i przyjazdów ze stacji TARNÓW na http://www.it.tarnow.pl/index.php/pol/Komunikacja/Kolejowa

Chodzi o Interrail, czyli bilet, który pozwala podróżować pociągami po krajach Europy przez określony czas. Jak pisze Newsweek.pl, wprowadzenie tego projektu jest niemal pewne.

Od 11 grudnia zmienia się kolejowy rozkład jazdy. Tarnów zyska połączenie z Krakowem nowoczesnym, komfortowym i szybkim taborem spółki Koleje Małopolskie. Najszybsze połączenie wyniesie dokładnie godzinę. Zwykłe „osobowe” przyspieszą do 77 minut.

Od 14 grudnia uruchomiona zostanie linia Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Kraków-Tarnów. To znacznie skróci podróż między miastami. Zwiększona ma zostać także częstotliwość kursów.

easyJet uruchomi od sezonu zimowego cztery nowe połączenia z krakowskiego lotniska. Siatka przewoźnika z Balic zwiększy się do 14 kierunków.

Archiwalne