Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Linia lotnicza easyJet opublikowała komunikat, w którym zapewnia, że decyzja o odejściu Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego z Unii Europejskiej, nie będzie miała wpływu na obecną strategię linii oraz nie przełoży się na zdolność do dalszego długookresowego wzrostu zysków i wypłat dla akcjonariuszy.

21 czerwca tradycyjnym salutem wodnym powitano nowego przewoźnika w Kraków Airport – linię lotniczą Aegean. Kraków Airport jest jedynym portem regionalnym w Polsce, z którego największy grecki przewoźnik oferuje połączenia. Po czterech latach w ofercie Kraków Airport ponownie znalazło się połączenie do Aten.We wtorek, 21 czerwca największy grecki przewoźnik Aegean Airlines, został powitany na krakowskim lotnisku tradycyjnym salutem wodnym. Wstęgę symbolicznie przecięli: p.o. prezesa Zarządu Kraków Airport, Radosław Włoszek oraz przedstawiciel linii lotniczej Aegean Detlev Geiser, Aegean Sales Manager.

Ruszył system MKA (Małopolska Karta Aglomeracyjna) – integruje on usługi transportu zbiorowego na terenie województwa. To krok w kierunku ujednolicenia i usprawnienia działania cyfrowych serwisów przewoźników i operatorów.

…Składy pośpieszne pokonają odległość między Krakowem i Tarnowem w 40 minut, a pociągi zatrzymujące się na wszystkich stacjach i przystankach - ok. 58 minut…

Czasami uśmiech i rozmowa wystarczą, by zamienić fotel w klasie ekonomicznej na łóżko w klasie biznes. Mnie się to udało! - zapewnia Michał Cessanis. Nie sądziłem, że zamiana fotela w klasie ekonomicznej na łóżko w klasie biznes może być taka prosta. W drodze do Singapuru, podczas odprawy na lotnisku w Londynie, a potem w w drodze powrotnej wystarczyły: overbooking, miły uśmiech do pani z obsługi i pytanie czy może są wolne miejsca w biznesie i podwyższy mi klasę podróży. Ale przydało się też członkostwo w programie lojalnościowym linii lotniczej British Airways. Podczas tej wyprawy przekonałem się, że bycie lojalnym pasażerem zbierającym mile na coś się jednak przydaje!

Wiemy jak będą wyglądały nowe pociągi, które wyprodukuje dla Małopolski sądecki NEWAG. 13 Impulsów, które wyjadą na małopolskie tory, zaprezentuje się w kolorystyce nowego logo naszego województwa - donosi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Niezależnie od faktu, czy podróżujemy służbowo czy prywatnie, w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu o ponad 3 godziny z winy przewoźnika poszkodowanemu pasażerowi należy się rekompensata finansowa.

Jeśli lecisz z Modlina wieczorem, przyjedź na lotnisko przynajmniej 3 godziny przed planowanym wylotem – radzą przedstawiciele podwarszawskiego portu. Powód? Bardzo duże natężenie lotów i pasażerów, zwłaszcza w szczycie – od godz. 19 do 22. Ciasnota w Modlinie skończy się dopiero za 2 lata, po rozbudowie terminala.

Jeszcze w tym roku nowe pociągi Impuls wyprodukowane przez Newag zaczną wozić pasażerów na linii z Krakowa do Tarnowa. Marszałek Małopolski Jacek Krupa podpisał z sądecką spółką umowę, która zakłada dostarczenie 12 nowoczesnych pociągów dla małopolskich przewozów regionalnych. Pierwszych sześć ma być gotowych w grudniu tego roku, kolejne mają być zbudowane do lutego 2017.

Nowoczesna flota komfortowych autobusów PKS POLONUS jest świetnym sposobem na wygodne i bezpieczne podróżowanie po całym kraju. Tym razem wyruszymy ze stolicy przez Mazowsze, Góry Świętokrzyskie, Kotlinę Sandomierską, beskidzkie pogórza do Polańczyka nad Jeziorem Solińskim  w Bieszczadach.

Archiwalne