Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Po 8 miesięcznej podróży i przemierzeniu blisko 1800 km Panorama Siedmiogrodzka wróciła do Tarnowa.

Alicja de Rosset i Katarzyna Zielonka przygotowały opracowanie Aplikacje mobilne w muzeach, moda czy potrzeba?, opublikowane w zeszłorocznym tomie rocznika Muzealnictwo.

Wystawa zlokalizowana zostanie w odremontowanych budynkach tarnowskiego muzeum przy Rynku. Dzięki olbrzymim środkom z Unii Europejskiej - kamienice zostaną zamienione na nowoczesny oddział muzealny. Na trzech poziomach turyści będą mogli poznać historie miasta. Po wystawie oprowadzać ma... kataryniarz.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego doceniło pracę Centrum Paderewskiego. Wicepremier profesor Piotr Gliński podpisał umowę w sprawie prowadzenia jako wspólnej instytucji kultury ośrodka w Kąśnej Dolnej pod Tarnowem.

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zamierza kupić kolejny fragment "Panoramy Siedmiogrodzkiej", namalowanej pod kierownictwem Jana Styki w 1897 r. Placówka otrzymała na ten cel 63,7 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej jeszcze w tym miesiącu oficjalnie zostanie przekazany do Ministerstwa Kultury. Zarząd powiatu tarnowskiego podpisał umowę, która gwarantuje Kąśnej dostęp do sporych środków finansowych umożliwiających realizację większych, niż do tej pory przedsięwzięć kulturalnych.

Wystawa "Świat zmysłów" to ciekawa ekspozycja interaktywna. Ponad 30 stanowisk prezentuje najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem podstawowych zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. 

Narodowy Instytut Dziedzictwa serdecznie zaprasza Państwa do włączenia się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa – największego w Europie święta zabytków. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-10 i 16-17 września 2017 roku  pod ogólnopolskim hasłem „Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu”.  

Historią Żydów na ziemiach polskich interesują się nie tylko turyści z Izraela, ale i południa Europy oraz USA. Oferta dla nich nie ogranicza się teraz jedynie do Oświęcimia i Majdanka…

Ciekawe podsumowanie tego co się działo w sztuce w naszym województwie w 2016 roku. „Do kolejnych udanych, może zaliczyć miniony rok galeria BWA w Tarnowie, która pod kierownictwem historyczki sztuki Ewy Łączyńskiej Widz znalazła się wśród najlepszych galerii sztuki współczesnej w Polsce. Trzy świetne ekspozycje”

Archiwalne