Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zamierza kupić kolejny fragment "Panoramy Siedmiogrodzkiej", namalowanej pod kierownictwem Jana Styki w 1897 r. Placówka otrzymała na ten cel 63,7 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej jeszcze w tym miesiącu oficjalnie zostanie przekazany do Ministerstwa Kultury. Zarząd powiatu tarnowskiego podpisał umowę, która gwarantuje Kąśnej dostęp do sporych środków finansowych umożliwiających realizację większych, niż do tej pory przedsięwzięć kulturalnych.

Wystawa "Świat zmysłów" to ciekawa ekspozycja interaktywna. Ponad 30 stanowisk prezentuje najprzeróżniejsze zagadki i ciekawostki związane z działaniem podstawowych zmysłów człowieka: wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku. 

Narodowy Instytut Dziedzictwa serdecznie zaprasza Państwa do włączenia się w obchody Europejskich Dni Dziedzictwa – największego w Europie święta zabytków. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-10 i 16-17 września 2017 roku  pod ogólnopolskim hasłem „Krajobraz dziedzictwa-dziedzictwo krajobrazu”.  

Historią Żydów na ziemiach polskich interesują się nie tylko turyści z Izraela, ale i południa Europy oraz USA. Oferta dla nich nie ogranicza się teraz jedynie do Oświęcimia i Majdanka…

Ciekawe podsumowanie tego co się działo w sztuce w naszym województwie w 2016 roku. „Do kolejnych udanych, może zaliczyć miniony rok galeria BWA w Tarnowie, która pod kierownictwem historyczki sztuki Ewy Łączyńskiej Widz znalazła się wśród najlepszych galerii sztuki współczesnej w Polsce. Trzy świetne ekspozycje”

Tarnowscy muzealnicy stworzyli internetową bazę miejsc pamięci o zagładzie Romów w czasie II wojny światowej. Zinwentaryzowali i udokumentowali 66 miejsc w 12 krajach, w tym 19 w Polsce.

Obraz „TodMachine” to nowa produkcja tarnowskich twórców. W filmowych scenach pokazują się wyjątkowe pejzaże miasta

Konsul Generalny Ukrainy w Krakowie – Ołeg Mandiuk oraz dyrektor Lwowskiego Muzeum Historycznego – Roman Chmelyk gościli w tarnowskim ratuszu. Dyrektorzy placówek podpisali porozumienie o współpracy, które zakłada wspólne projekty badawcze, wystawy i wydarzenia kulturalne.

Pięć spektakli obejrzą najmłodsi widzowie podczas ósmej edycji Festiwalu Spektakli dla Dzieci Mała Talia, rozpoczynającego się w niedzielę w tarnowskim Teatrze im. L. Solskiego. Dzieci wezmą też udział w warsztatach plastycznych, aktorskich i z emisji głosu.

Archiwalne