Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Nie tylko samoloty wzbijają się w przestworza, także ceny na polskich lotniskach osiągają absurdalnie wysokie poziomy. 72 zł za ziemniaki z buraczkami i buteleczkę wina, 25 zł za kawę i ciastko albo 7 zł za małą butelkę wody mineralnej. Marże sprzedawców często przekraczają 100 proc.

Jak podaje serwis Rynek Kolejowy, PKP Intercity rozszerza liczbę miast od których dojadą najszybsze pociągi – Express InterCity Premium (EIP). Zgodnie z zapowiedziami od połowy grudnia pendolino dojeżdżać będzie do Rzeszowa przez Tarnów.

Przejazd autostradą do Tarnowa i Rzeszowa pozostanie bezpłatny dla samochodów osobowych do końca 2018 roku a nie, jak zapowiadało ministerstwo infrastruktury, do 2017.

Kolejowe połączenie między centrum Krakowa a lotniskiem w Balicach zostanie uruchomione 15 września. Przypomnijmy, pociągi miały na tej trasie kursować już od wtorku (1.09). Jednak z powodu przedłużających się prac było to niemożliwe.

Od wtorku, 1 września 2015 roku wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów.

„Przewozy Regionalne” sp. z o.o. Oddział Małopolski z siedzibą w Krakowie uprzejmie informuje, iż zarządca infrastruktury kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wdraża kolejne zmiany do rozkładu jazdy pociągów 2014/2015, z terminem obowiązywania od dnia 1 września 2015r. do dnia 17 października 2015r.

Zapraszamy wszystkich planujących wyjazdy w Polskę, w ramach naszej współpracy z Portalem Dworzec Online, do zakupu biletów autobusowych na: https://dworzeconline.pl/   

Przed wyjazdem na urlop lepiej sprawdźcie, jakie przepisy obowiązują w krajach, przez które będziecie przejeżdżać. Nieznajomość prawa was nie usprawiedliwi, a kary finansowe mogą być drakońskie. Przypominamy, czego nie wolno używać i wwozić do państw europejskich
Podróżując autem po Europie, czasem trudno zorientować się, kiedy przekracza się granicę. Uważajcie na to, bo swoboda, jaką dają porozumienia międzypaństwowe, nie musi wcale obejmować wszystkich dziedzin życia.

Wieczór w kawiarniach i pubach na renesansowym rynku, w dzień zwiedzanie wnętrz tarnowskiej katedry a w niej 15 metrowe najwyższe w Europie pomniki Tarnowskich i Ostrogskich i wiele innych atrakcji w naszym mieście.

Z Balic do Krakowa w 18 minut? Od wrześnie będzie to możliwe. Po trwającym 1,5 roku remoncie połączenie kolejowe między portem lotniczym a dworcem głównym w Krakowie. Pociągi będą kursować co pół godziny w obie strony. Codziennie wykonywanych będzie blisko 40 kursów. Jednorazowy bilet na tej trasie będzie kosztował 8 zł, a miesięczny 65 zł.

Archiwalne