Tarnów i region - Informacja turystyczna / Atrakcje / Aktualności

Podczas wykopu pod przejście podziemne przy ulicy Mickiewicza odkryto stare groby. Pochówki zlokalizowane są na głębokości ponad trzech metrów. Zdaniem szefa miejscowej delegatury służby ochrony zabytków Andrzeja Cetery pochodzą one z XV lub pierwszej połowy XVI.

Miasto inwestuje w niego milion złotych. Nowa nawierzchnia, ławki, stojaki na rowery i mnóstwo roślinności już niebawem ma się znaleźć na remontowanym właśnie placu Ofiar Stalinizmu. Teren przy ulicy Lwowskiej zostanie dodatkowo oświetlony kilkunastoma latarniami, iluminacji doczeka się też sam pomnik. Kolejny etap akcji magistratu "zmieniamy miejskie przestrzenie" podoba się spacerującym tam często mieszkańcom.

Już niebawem miłośnicy rowerowych sportów ekstremalnych będą mieli powody do zadowolenia. Ogłoszono przetarg na wykonanie ziemnej konstrukcji do jazdy wyczynowej. Projekt hopków przygotowała poznańska firma specjalizująca się w tego rodzaju obiektach, w porozumieniu z grupą inicjatywną młodych tarnowian.

W Ministerstwie Kultury podpisano umowę o dofinansowaniu inwestycji kwotą 50 milionów złotych. Zdaniem podsekretarza stanu Piotra Żuchowskiego z Ministerstwa Kultury Centrum będzie prężnie działającą instytucją kształcącą w sferze umiejętności interpretacji, prowadzącą także bogatą działalność koncertową.

Hotel i restauracja na dużej zielonej działce z dostępem do Wątoku - tak ma po remoncie wyglądać Młyn Szancera w Tarnowie.

Czy w Tarnowie powstanie tor kartingowo - wyścigowy? Wiele wskazuje na to, że tak i to w całkiem nieodległej przyszłości.

Na trasie z Tarnowa do Krakowa pojawią się wtedy dwa nowoczesne pociągi. Województwo zamówiło w czwartek pięć takich maszyn.

Wokół bimy pojawią się nowe ławeczki i latarnie, a pozostałości murów obronnych zostaną nadbudowane i odpowiednio wyeksponowane.

Podstawowym celem projektu jest upowszechnienie informacji o atrakcjach województwa turystom z całej Polski, a nawet świata.

Tak ma wyglądać budynek, który stanie za kamienicą przy Rynku 3, należącą do Muzeum Okręgowego.

Archiwalne